Wybraliście najlepszych piłkarzy i trenera pierwszej ligi w sezonie 2016/17

Autor wpisu: 8 czerwca 2017 22:09

Absolutnie wyjątkowy sezon za nami. Sezon, w którym nie brakowało bohaterów. Tych najważniejszych wybraliście Wy, nasi Czytelnicy. Dziś ogłaszamy wyniki plebiscytu na najlepszych piłkarzy (bramkarza, obrońcę, pomocnika i napastnika) oraz szkoleniowca sezonu. To Wy zdecydowaliście, jak wygląda Drużyna Sezonu 2016/17. No i kto został jej trenerem.

W bramce Tomasz Loska. Wybór nieco zaskakujący, zważywszy na to, że Loska spędził w pierwszej lidze tylko rundę wiosenną (jesienią grał w drugoligowym Rakowie Częstochowa). Ale trudno nie uznać, że to w ogromnej mierze również dzięki niemu zabrzanie już po roku wracają do ekstraklasy.
Loska stoczył zacięty bój o to, by być u nas numerem jeden. Z kim? Zobacz:

TUTAJ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZEGO BRAMKARZA

Jeśli chodzi o obrońców, to bezkonkurencyjny był inny młodzieżowiec – Mateusz Wieteska. Piłkarz Legii, który ma za sobą występ w dorosłej Lidze Mistrzów (z Borussią w Dortmundzie), wiosnę spędził na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów. Bronił, strzelał gole i zbierał pochwały. Od trenera Mamrota („z tym Wieteską to się nam poszczęściło”), ale nie tylko. Wieteska to przyszłość polskiej defensywy, co do tego nie mamy wątpliwości. Nasz plebiscyt wśród obrońców zdominował, choć grał na zapleczu ekstraklasy tylko w rundzie wiosennej.
Kto jeszcze znalazł uznanie w Waszych oczach? Zobacz:

TUTAJ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZEGO OBROŃCĘ

Wśród pomocników równych nie miał sobie Damian Kądzior. I ten wybór w zasadzie nas nie dziwi. Kądzior w ogóle zebrał najwięcej Waszych głosów, potwierdzając, że również w oczach kibiców był w tym sezonie najlepszym piłkarzem pierwszej ligi.
Za plecami Kądziora tym razem nie było już Forsella – on został daleko z tyłu. A kto był? Zobacz:

TUTAJ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZEGO POMOCNIKA

Bardzo zacięta rywalizacja miała miejsce wśród napastników. O włos rzutem na taśmę wygrał Karol Angielski, ale rywali miał bardzo mocnych – szczególnie dwóch. Cała trójka w przyszłym sezonie zagra w ekstraklasie. Zobacz, jak rozłożyły się glosy wśród pierwszoligowych snajperów:

TUTAJ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZEGO NAPASTNIKA

Wśród trenerów nieznacznie zwyciężył Zbigniew Smółka, co z jednej strony można uznać za niespodziewane rozstrzygnięcie – bo przecież pokonał tych, którzy wywalczyli awans do ekstraklasy – z drugiej po tym, z jakim przytupem wszedł do Stali i do całej pierwszej ligi – dziwić do końca nie powinno. Smółka ma wśród kibiców – nie tylko w Mielcu – wielu sympatyków. Ciekawie rozłożyły się głosy wśród szkoleniowców, zobaczcie:

TUTAJ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZEGO TRENERA

A tak wygląda Drużyna Sezonu 2016/17 złożona z Waszych głosów – nie mamy wątpliwości, że wywalczyłaby awans w cuglach:

I jeszcze jedno:
Miały być nagrody i oczywiście są. Mieliśmy do rozdania 3 vouchery na 100 PLN do e-sklepu vitasport.pl na sprzęt sportowy. Samo głosowanie było anonimowe. Natomiast tych, którzy chcieli powalczyć o nagrody, prosiliśmy o wysłanie na mailowy adres redakcji swoich typów (czyli nazwiska, na które oddali głos) wraz z uzasadnieniem. Wybraliśmy trzy najciekawsze, które nagradzamy voucherami. Laureatów i najciekawsze uzasadnienia opublikujemy niebawem w oddzielnym artykule.

Inne artykuły o: fantasy 1Liga | I Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli