Wybraliście najlepszych piłkarzy i trenera w pierwszej lidze – oto zwycięzcy!

Autor wpisu: 5 grudnia 2016 09:20

Pierwsza liga ma się świetnie. Wnioskujemy to nie tylko po tym, co działo się jesienią na boiskach, ale i dzięki naszemu plebiscytowi, który spotkał się z fajnym odzewem z Waszej strony. Wyniki głosowania może i trochę zaskakujące, choć pewnie należało się spodziewać, że wybory do łatwych i oczywistych należeć nie będą.

Sporo ciepłych słów padło od Was nie tylko pod adresem zwycięzców poszczególnych kategorii. Nie szczędziliście komplementów Sandecji, Chojniczance i jej niedawnemu trenerowi Maciejowi Bartoszkowi (co raczej oczywiste), ale też Wigrom i Dominikowi Nowakowi oraz Pogoni i Dariuszowi Banasikowi. Upominaliście się też m.in. o Ireneusza Mamrota, Zbigniewa Smółkę, czy pomocnika z Kluczborka Rafała Niziołka. Spoza kandydatur przez nas nominowanych najwięcej pochwał zebrał Ryszard Tarasiewicz, ale o „podgryzaniu” piątki nominowanych trenerów nie było mowy. A szkoleniowiec Miedzi będzie miał szansę nie tylko trafić do grona najlepszych, ale i wygrać kolejny plebiscyt. Warunek jest oczywiście jeden – awans do Ekstraklasy.

No to żeby nie przedłużać – oto zwycięzcy, czyli ci, którzy uzyskali najwięcej Waszych głosów w poszczególnych kategoriach:
NAJLEPSZY BRAMKARZ: PAWEŁ KAPSA (Miedź)
TUTAJ SPRAWDŹ WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZEGO BRAMKARZA

NAJLEPSZY OBROŃCA: JAKUB BARTKOWSKI (Wigry)
TUTAJ SPRAWDŹ WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZEGO OBROŃCĘ

NAJLEPSZY POMOCNIK: DAMIAN KĄDZIOR (Wigry)
TUTAJ SPRAWDŹ WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZEGO POMOCNIKA

NAJLEPSZY NAPASTNIK: KAMIL ZAPOLNIK (Wigry)
TUTAJ SPRAWDŹ WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZEGO NAPASTNIKA

NAJLEPSZY TRENER: MACIEJ BARTOSZEK (Chojniczanka)
TUTAJ SPRAWDŹ WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZEGO TRENERA

ZOBACZ, JAK WYGLĄDA DRUŻYNA JESIENI 2016 WYBRANA GŁOSAMI CZYTELNIKÓW FUTBOLFEJS.PL

Kapsa to już niemalże weteran – zdecydowanie najbardziej doświadczony z pierwszoligowych bramkarzy (a spośród nominowanych najstarszy). Prawie 100 meczów w polskiej ekstraklasie, do tego kilka sezonów na Cyprze i dalekim Azerbejdżanie. Jesienią był bez wątpienia jedną z najjaśniejszych postaci Miedzi, która w ogromnej mierze zawdzięcza mu tylko 12 straconych bramek (najmniej spośród całej stawki). Kilka meczów – jak ten z Górnikiem w Zabrzu – fenomenalnych. Paweł nie ukrywa, że pograłby jeszcze w ekstraklasie. Nie ma więc innego wyjścia, jak sobie tę grę załatwić awansem.

Zwycięstwo Bartkowskiego wśród obrońców najprościej wytłumaczyć tym, że w głosowaniu wyjątkowo dopisali kibice Wigier – nie ma co tego ukrywać, ale przecież… wszystkie kluby miały równe szanse. Ale też krzywdzące byłoby sugerowanie, że to jedyna przyczyna. Kuba podporą drużyny z Suwałk jest nie od wczoraj, jesienią był absolutnie kluczową postacią w defensywie Wigier – jedyną tak żelazną, bo na innych pozycjach trener Nowak często stosował rotacje. No i na tych innych pozycjach koledzy Bartkowskiego mylili się często, a czasem nawet za często. On przez całą jesień prezentował równą, wysoką formę. Do tego strzelił dwa gole, co jest oczywiście dodatkowym atutem.

Wygrana Kądziora była najbardziej przekonująca i zdecydowana w całym plebiscycie. Damian to zawodnik, który prezentuje poziom ekstraklasowy i z tym absolutnie nie ma co polemizować. To w ogóle najinteligentniejszy i najbardziej efektywny piłkarz w całej pierwszej lidze. Coś nam się zdaje, że prezes Wigier Dariusz Mazur będzie miał zimą na stole co najmniej kilka konkretnych ofert na Damiana. Co więcej, mocno byśmy się zdziwili, gdyby tak nie było. 8 bramek i 9 asyst – te liczby mówią w zasadzie wszystko. No i przypominamy, że Kądzior został też najlepiej punktującym piłkarzem w Fantasy 1.Liga.

Wśród napastników wygrał Kamil Zapolnik i przyznajemy – jest to dla nas sporego kalibru zaskoczenie. Skoro jednak miał najwięcej głosów, to znaczy, że wygrał i tyle. Można się oczywiście zastanawiać, w czym jesienią Zapolnik lepszy był od Adamka, Angielskiego czy chociażby Goncerza, tym bardziej że nie zawsze dostawał miejsce w pierwszym składzie, ale gdy na boisko wchodził, to pożytek był z niego niemały. W lidze uzbierał 5 goli i 3 asysty, ale co ważniejsze – bez jego bramek nie byłoby Wigier w półfinale Pucharu Polski. To gole Zapolnika zapewniały zwycięstwa w meczach z Termalicą (1/16 finału), Górnikiem Zabrze (1/8 finału) i Jastrzębiem (1/4 finału). A że to historyczny sukces Wigier, no to i chłopak został przez kibiców doceniony. Na pewno znaczenie miała też świetna końcówka – 4 gole w ostatnich 7 meczach roku.

Zwycięzcy z grona trenerów nie ma już w pierwszej lidze, ale wygranej Macieja Bartoszka nie trzeba chyba próbować tłumaczyć. To, co przez osiem miesięcy pracy z Chojniczanką udało mu się dokonać, można nazwać pierwszoligowym mistrzostwem świata. Bartoszek po 16 kolejkach zostawił drużynę na pozycji wicelidera (które ta w trzech ostatnich tegorocznych meczach zdołała jeszcze poprawić i zimę spędzi jako lider). Przegrał tylko jeden mecz (z Miedzią w Legnicy), za to u siebie w 13 kolejnych spotkaniach (licząc od momentu objęcia tej drużyny, czyli od 12 kwietnia) nie poniósł ani jednej porażki. Nic dziwnego, że działacze w Chojnicach nie palili się do tego, by „odsprzedać” go Koronie.

r-gol sponsor wyborow3

I jeszcze jedno – nagrody, które obiecaliśmy. Vouchery o wartości 100 PLN do eSklepu lub sklepu stacjonarnego R-GOLA na sprzęt sportowy ufundowane przez R-GOL przyznaliśmy następującym osobom:
Joanna Midzierska, Maciej Jaskot oraz Amadeusz Żurawiecki.
Doceniając uzasadnienie wyborów, jakie nam podesłali. Musimy jednak zaznaczyć, że nie był to łatwy wybór, bo wiele Waszych odpowiedzi i komentarzy było bardzo ciekawych. Wybrane opublikujemy w osobnym tekście. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy za udział w naszej zabawie. Bardzo nam miło, że spotkała się z tak szerokim odzewem.

W pierwszej lidze teraz zimowa przerwa, ale ruch w interesie – na razie wśród szkoleniowców – jak na Marszałkowskiej w godzinach szczytu. Nowego trenera ma już Zagłębie, nowego za chwilę mieć będą Pogoń i Chojniczanka. I coś nam się zdaje, że wcale nie musi się na tym skończyć. No a 1 stycznia otwarcie okna transferowego. Dziać się będzie pewnie niemniej ciekawie niż na boiskach, na które wrócimy pod koniec lutego.

bramkarzeA

Inne artykuły o: fantasy 1Liga | Hit | I Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli