Wybieramy najlepszego bramkarza sezonu 2016/17 pierwszej ligi

Autor wpisu: 28 maja 2017 09:20

Dla nas, ale pewnie nie tylko dla nas, nazwiska na liście poniżej to bez wątpienia absolutna czołówka pierwszoligowych bramkarzy w tym sezonie.

Tylko Tomasz Loska z Górnika rozegrał tylko jedną rundę – wiosnę, bo przecież jesienią bronił w drugoligowym Rakowie (z równie znakomitym skutkiem). Ale i te pół roku wystarczyło, by znalazł się gronie nominowanych.
To chłopak, przed którym przyszłość na dużo wyższym poziomie niż nasza pierwsza liga. Podobnie jak przed Jakubem Wrąblem – znakomity sezon na wypożyczeniu w Grudziądzu. Szkoda, że w pewnym momencie przytrafiła się kontuzja eliminująca Wrąbla z gry, bo mogło być jeszcze lepiej.

Kłopoty ze zdrowiem miał też Jakub Szumski, ale gdy tylko był zdrowy, to numer jeden w Zagłębiu, niezależnie od tego, kto akurat to Zagłębie prowadził (w tym sezonie w Sosnowcu pracowało przecież czterech trenerów). Miejsce Szumskiego też jest naszym zdaniem w ekstraklasie.

Pozostała dwójka to, można powiedzieć, weterani w tym gronie. 34-letni Paweł Kapsa smak występów w ekstraklasie doskonale zna, zresztą nie tylko polskiej. Niemal przez cały sezon trzymał równy, wysoki poziom. Zdajemy sobie sprawę, że w końcówce sezonu trener Ryszard Tarasiewicz odstawił Kapsę na ławkę, ale nie wolno zapominać, że przez blisko 30 kolejek to miedzy innymi Kapsa pracował na to, by Miedź była najbardziej szczelną defensywą ligi.
Z kolei 33-letni Łukasz Radliński to naszym zdaniem najbardziej niedoceniany bramkarz na zapleczu ekstraklasy i bez wątpienia jeden z najważniejszych bohaterów rewelacyjnej Sandecji.

Głosowanie jest zamknięte

Chcesz mieć szansę na nagrodę? Zagłosuj na następnych stronach na najlepszego obrońcę, pomocnika, napastnika i trenera sezonu, a następnie wyślij na adres kontakt@futbolfejs.pl swoje typy wraz z krótkim i celnym uzasadnieniem wyboru. Najciekawsze naszym zdaniem uzasadnienia nagrodzimy i opublikujemy.

Inne artykuły o: fantasy 1Liga | Hit | I Liga

  • Maciej Filuś

    Gdzie jest Leszczyński?

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli