Wigry znalazły już trenera. W nowym sezonie zespół poprowadzić ma Artur Skowronek

Autor wpisu: 7 czerwca 2017 14:19

W Suwałkach długo nie szukali następcy Dominika Nowaka. – Formalnie jeszcze nie jestem trenerem Wigier, ale rzeczywiście wszystko jest na dobrej drodze, bym nim został – mówi nam Artur Skowronek.

W zasadzie zostały już do dopełnienia ostatnie formalności, czyli podpis pod umową. W najbliższych dniach Skowronek ma zostać oficjalnie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec pierwszoligowca z Suwałk. Zastąpi Dominika Nowaka, który po meczu ze Stomilem w Olsztynie poinformował o rozstaniu z Wigrami.

– Wiem, że prezes Darek Mazur nadal chciał, bym prowadził Wigry, mnie się tu znakomicie pracowało, ale są inne aspekty, który wpłynęły na moją decyzję. Dziękuję prezesowi, dziękuję piłkarzom i przede wszystkim kibicom za to, że zawsze byli z nami i nas wspierali. Teraz czas na kolejne wyzwania. Do Wigier jednak zawsze będę wracał z ogromnym sentymentem. To był najlepszy czas w mojej trenerskiej karierze – mówi nam Nowak.

O swojej decyzji Nowak poinformował działaczy Wigier już wcześniej, więc w klubie nikt nie został postawiony przed faktem dokonanym. Był czas na szukanie następcy. Padło na Skowronka.
To bardzo młody szkoleniowiec (35 lat), 10 lat młodszy od Nowaka. I w bardzo młodym – jak na szkoleniowca – wieku zabrał się za „poważną” piłkę. W czerwcu 2012 roku, mając zaledwie 30 lat, został pierwszym trenerem wracającej do ekstraklasy Pogoni Szczecin. Ma więc za sobą pracę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Ale pracował też w pierwszej lidze – w Katowicach, a ostatnio w sezonie 2015/16 w Olimpii Grudziądz (tam akurat niedługo, bo tylko 2,5 miesiąca).

Teraz przejmie zespół, który ma za sobą naprawdę bardzo dobry sezon, choć i duży niedosyt. Niewiele brakowało, by Wigry – jak najbardziej zasłużenie – zagrały w finale Pucharu Polski, no i niemal do ostatniej kolejki liczyły się w grze o awans. Dziewiąte miejsce na koniec to oczywiście ten niedosyt, ale patrząc na to, że do miejsca premiowanego awansem zabrakło sześciu punktów, trzeba powiedzieć, że to jedna z najmocniejszych drużyn w pierwszej lidze. No i na pewno jedna z najładniej grających w piłkę. Przed Skowronkiem zadanie – nie popsuć tego, co udało się zbudować Nowakowi.

Nowy szkoleniowiec na pewno będzie musiał radzić sobie bez najlepszego piłkarza Wigier. Z Suwałkami rozstaje się bowiem również Damian Kądzior. O ofertach z ekstraklasy dla niego pisaliśmy TUTAJ.

Inne artykuły o: I Liga | Wigry Suwałki

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli