Wigry zagrają z mistrzami Europy! I to jeszcze w tym roku

Autor wpisu: 25 listopada 2016 10:38

Fajna niespodzianka i wielka frajda dla suwalskich (i tych, którzy do Suwałk przyjadą) kibiców. Piłkarze sensacyjnego mistrza Europy z 2004 roku wystąpią podczas tegorocznego Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego. Turnieju, na którym oczywiście nie zabraknie też pierwszoligowych Wigier.

– Ponieważ mój przyjaciel Maciek Nuckowski i ja jesteśmy mocno związani z Grecją – on na stałe, ja ile tylko mogę – już jakiś czas temu pomyśleliśmy sobie, że fajnie byłoby zaprosić do Polski największe gwiazdy greckiego futbolu. No i udało się. Ośmiu uczestników finałów EURO 2004 przyjedzie do nas do Suwałk – mówi prezes Wigier Dariusz Mazur.
I to nie byle kto, bo takie nazwiska jak Giorgos Karagounis, Giourkas Seitaridis, Angelos Basinas, Antonios Nikopolidis, Stelios Giannokopulos, Vasilis Tsiartas i Vassilis Lakis nie są anonimowe dla nikogo, kto piłką żyje. Przecież Karagounis to ten sam, który nie strzelił Polakom karnego na inaugurację EURO 2012 (świetnie obronił Przemysław Tytoń). Wówczas Grek był już kapitanem swojej reprezentacji, jednym z najbardziej doświadczonych kadrowiczów (miał za sobą występy w Panathinaikosie, Interze i Benfice). Dwa lata później niewiele zabrakło, a poprowadziłby Greków do ćwierćfinału MŚ w Brazylii (porażka po karnych w 1/8 finału z Kostaryką). Nikopolidis z kolei to przecież ten siwy bramkarz, który swego czasu zrobił coś, czego w Grecji robić się nie powinno, czyli przeszedł z Panathinaikosu do Olympiakosu. Basinas i Seitardis to z kolei legendy Koniczynek wcale nie mniej sławne od naszego „Gucia” Warzychy czy Józefa Wandzika. Dość powiedzieć, że cała zaproszona do Suwałk ósemka ma na koncie prawie… 600(!) występów w greckiej reprezentacji i oczywiście złoty medal mistrzostw Europy.
– To przesympatyczni ludzie, żadnego gwiazdorzenia. Zresztą jak wszyscy Grecy: pogodni i życzliwi. Od razu byli otwarci na naszą propozycję. Na spotkanie z Maćkiem przynieśli koszulkę reprezentacji Grecji z logo naszego mikołajkowego turnieju. A jeden z nich zapowiedział, że przywiezie do Suwałk koszulkę, w której wystąpił w finale EURO 2004 z Portugalią. Stwierdził, że jeśli to jest szczytny cel, to przekaże na niego swoją najcenniejszą pamiątkę – dodaje Mazur.
No to co? Warto się wybrać do Suwałk. 16 i 17 grudnia. Oprócz Wigier i reprezentacji Grecji 2004 w turnieju wystąpią też m.in. reprezentacja Litwy, Drużyna Jerzego Engela (złożona m.in. z piłkarzy grających w finałach MŚ 2002) i Drużyna Prezydenta Suwałk.

Inne artykuły o: Inne | Wigry Suwałki

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli