Cracovia, Zagłębie i Śląsk w grze o Damiana Kądziora

Autor wpisu: 5 czerwca 2017 10:06

Damian Kądzior rozegrał w niedzielę pożegnalny mecz w barwach Wigier. – Mam oferty z Cracovii, Zagłębia Lubin i Śląska – mówi nam lider suwalskiego zespołu.

W Suwałkach nie ukrywają, że na pożegnanie Kądzior pokazał klasę. Wiedział, że odchodzi, jednak nie uciekł w kontuzję, nie kombinował, ale wyszedł na boisko, strzelił gola, zaliczył asystę i poprowadził Wigry do efektownego zwycięstwa nad Stomilem (4:1). Można powiedzieć, że najlepszy pierwszoligowiec tego sezonu żegna się z pierwszą ligą z przytupem.

Co teraz? Od dawna wyczekiwana ekstraklasa, czyli miejsce, w którym Kądzior powinien grać. – Nie ma już co tego ukrywać. Mam oferty z Cracovii, Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław. Po awansie Górnika rozważam jeszcze propozycję z Zabrza, która też się pojawiła, ale pewnie wybiorę jedną z tych trzech, o których mówiłem wcześniej. Dziękuję Wigrom za wszystko, bo po upadku Dolcanu to właśnie w Suwałkach wyciągnięto do mnie pomocną dłoń. Myślę, że zostawiam tu po sobie dobre wspomnienia – mówi nam Kądzior.

Kądzior najlepszym pomocnikiem sezonu? Zagłosuj i zdecyduj!

Półtora roku temu trafił do Wigier i… usiadł na ławce, choć drużyna walczyła wówczas „tylko” o utrzymanie. Jednak po przyjściu do Suwałk trenera Dominika Nowaka Kądzior zaczął odgrywać w drużynie coraz większą rolę, a dziś jest nie tylko jej najważniejszym liderem, ale chyba w ogóle najlepszym piłkarzem na zapleczu ekstraklasy. Jesienią o to miano rywalizował z Petterim Forsellem z Miedzi – szli niemal łeb w łeb zarówno pod względem statystyk, jak i „ogólnego wrażenia artystycznego”. Wiosną jednak Fin daleki był od formy z poprzedniej rundy, natomiast Kądzior wciąż grał w Wigrach pierwsze skrzypce.

Zresztą już zimą mógł trafić do ekstraklasy, ale w grudniu obiecał działaczom i trenerom w Suwałkach, że zostanie na rundę wiosenną. Był niezbędnym elementem drużyny, która wiosną zamierzała powalczyć o finał Pucharu Polski i awans do ekstraklasy.
– Rzeczywiście, miał oferty, nie ma co ukrywać. Największą rolę w przekonaniu Damiana odegrali prezes i dyrektor sportowy (wtedy był nim jeszcze Jacek Zieliński – przyp. red.). Do nich należał decydujący głos. Natomiast jeśli chodzi o samego Damiana, to trudno mieć do niego pretensję o to, że ma ambicje i chce grać w wyższej lidze – mówił nam wtedy Nowak, który nota bene też żegna się z Wigrami.

Nowak następcą Tarasiewicza w Miedzi? Jest poważna oferta!

Zimą Kądziorem bardzo poważnie interesowała się Pogoń Szczecin. – Faktycznie, było zainteresowanie ze strony tego klubu. I to poważne. Przedstawiciele Pogoni byli na kilku meczach w Suwałkach, rozmawiali z moim przedstawicielem, rozmawiali z prezesem Wigier. Ostatecznie jednak zadeklarowałem, że nie zmienię klubu, więc temat został zamknięty, choć z tego co wiem, ponownie jest coś na rzeczy – opowiadał nam niedawno Kądzior. Przestało być po zatrudnieniu w Szczecinie Macieja Skorży.

Inne artykuły o: I Liga | Wigry Suwałki

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli