Wigry mają nowego bramkarza, a to znaczy, że Budziłek do Suwałk wiosną nie wróci

Autor wpisu: 18 grudnia 2017 15:21

Wigry potwierdziły pierwszy transfer tej zimy. Do klubu z Suwałk na zasadzie wypożyczenia dołączył 21-letni bramkarz Jagiellonii Białystok Damian Węglarz. A to oznacza, że do Suwałk nie wróci już Łukasz Budziłek.

Budziłek był jednym z najlepszych transferów tego lata w pierwszej lidze i bardzo dużym wsparciem jesienią dla Wigier. Tyle że z końcem rundy skończyło się jego wypożyczenie z Lechii. W Suwałkach nie ukrywali, że przedłużenie tego wypożyczenia raczej graniczyć będzie z cudem, bo po piłkarza ustawiła się kolejka chętnych z ekstraklasy. – A Łukasz to chłopak, który ma na tyle duże umiejętności, że powinien bronić właśnie tam, w najwyższej klasie rozgrywkowej – mówił nam w sobotę trener Artur Skowronek. I choć w Lechii szans na to wiosną raczej mieć nie będzie, to prawdopodobnie wyląduje w Piaście. W Gliwicach szukają solidnego bramkarza, który byłby poważną konkurencją dla Jakuba Szmatuły.

W Wigrach zostaje Hieronim Zoch, który był tam pierwszym bramkarzem przez cały poprzedni sezon, ale na początku tego przydarzyło mu się kilka wpadek. Zastąpił go Przemysław Wróbel, któremu też szło nie najlepiej. Stąd m.in. decyzja o sięgnięciu pod koniec okna transferowego po Budziłka. – Hirek to bardzo dobry bramkarz, nie przekreślamy go. Tak samo jak Przemka. Ale potrzebują solidnej konkurencji. Stąd na pewno trafi do nas nowy, bardzo dobry bramkarz – dodawał Skowronek.

No i trafił. To Damian Węglarz z Jagiellonii, jeden z najzdolniejszych polskich piłkarzy na tej pozycji. Węglarz ma za sobą trzy jesienne mecze w ekstraklasie plus czwarty w Pucharze Polski, ale również tego pecha, że obecnie w Jagiellonii bardzo mocną konkurencję w postaci Mariana Kelemena i Mariusza Pawełka. Obaj są w bardzo dobrej formie, więc trudno byłoby mu wiosną o grę w ekstraklasie, czyli co najwyżej skończyłoby się na występach w rezerwach. A na to go zdecydowanie szkoda, więc skoro pojawiła się szansa na regularne występy w pierwszej lidze, głupio byłoby z niej nie skorzystać.
Zresztą współpraca na linii Jagiellonia – Wigry trwa nie od wczoraj i zazwyczaj obu stronom przynosi bardzo dobre rezultaty. Węglarz będzie piątym zawodnikiem w tym sezonie wypożyczonym z Białegostoku do Suwałk. Jesienią w barwach pierwszoligowca błysnął 19-letni napastnik Patryk Klimala, strzelec pięciu goli. Dużym wsparciem byli również wypożyczeni Paweł Olszewski i Karol Mackiewicz, dopóki nie doznali w październiku bardzo poważnych urazów. A na swoją poważniejszą szansę czeka młodzieżowy reprezentant Gruzji Luka Asatiani, piłkarz, który ma papiery na to, by w niedalekiej przyszłości być wysokiej klasy obrońcą.

Inne artykuły o: I Liga | Wigry Suwałki

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli