Wigry konsekwentne do bólu (bólu rywali). I co na to… Dominik Nowak?

Autor wpisu: 10 marca 2018 22:12

Wigry Suwałki awansują, awansują w tabeli i nie chcą się zatrzymać. Ba, to że nie chcą – to jasne, ale to, że nikt ich nie potrafi zatrzymać staje się coraz ciekawszym zjawiskiem w Nice 1. Lidze. W sobotę nie potrafiła Pogoń Siedlce. Wigry wygrały 2:0, co było dziewiątym meczem z rzędu bez porażki! A teraz czas na wyprawę do lidera z Legnicy!

Piłkarze Wigier kłopot z Pogonią mieli tylko w początkowej fazie gry, co zresztą po meczu przyznał trener Artur Skowronek. Potem siedlczanie coraz bardziej bledli w zderzeniu z atutami Wigier. Twarda obrona – to raz, wykorzystywanie sytuacji podbramkowych – to dwa. Tym razem tym drugim zadaniem zajęli się Artur Bogusz (62.) – strzał z linii pola karnego i Mariusz Rybicki (73.) – po dograniu Patryka Sokołowskiego i przytomnym przelobowaniu bramkarza.
Gra defensywna to jedna noga sukcesu (tylko 7 straconych bramek w ostatnich 9 meczach). Ale w połączeniu z tym godna jest uwagi konsekwencja, z jaką ekipa trenera Skowronka dąży do zdobywania goli. To właśnie gole zbudowały serię dziewięciu meczów bez porażki, z których aż 6 zostało wygranych, co warto podkreślić.
19 bramek – tyle jest na plus po stronie Wigier w tych 9 spotkaniach. Co ważne, ciężar ich zdobywania rozkłada się na różnych piłkarzy: Patryk Klimala ma ich 6, Laurentiu Iorga – 4 (aczkolwiek ostatni pod koniec października), Serhij Pyłypczuk, Bogusz i Rybicki – po dwa, do tego po jednym Rafał Remisz i Robert Obst (plus jeden gol samobójczy). Jakże dalekim zdaje się czas (i faktycznie takim jest) z początku jesieni, gdy mecze bez gola Wigier były zmorą zespołu, a brak pełnokrwistych strzelców zmorą trenera. – Potrzebujemy więcej pracy, a do tego musimy też mieć wykonawców – mówił wtedy trener, zresztą także po meczu… z Pogonią, tyle że w Siedlcach (na 0:0).
Wykonawcy się wkrótce znaleźli, praca wciąż wre. Teraz po tym zwycięskim meczu z Pogonią Artur Skowronek znów powtórzył: – To spotkanie nas napędza do kolejnego etapu pracy. Oczywiście z dużą, dużą pokorą.

Ta pokora bardzo się przyda w najbliższym tygodniu, bo niepokonane Wigry jadą do… Legnicy! Tak, tak, w paszczę lwa „tresowanego” przez Dominika Nowaka jakby nie było. Ten legnicki „lew” w pierwszych dwóch meczach 2018 roku strzelił pięć goli, stracił jednego w konfrontacjach z rywalami w walce o najwyższe miejsca w tabeli: Odrą Opole i Zagłębiem Sosnowiec. Wigry w 2018 roku mają bilans 3:0, ale jednak z rywalami niżej notowanymi niż ci ostatni legniczan.

Pół roku temu konfrontacja z Miedzią zjeżdżającą do Suwałk musiała być dla trenera Skowronka doświadczeniem trudnym, bo jego drużynie nikt przed tamtą konfrontacją szans nie dawał, no i na końcu faktycznie – Miedź sama rozdała karty i rozegrała tamtą partię po swojemu.
Dziś sytuacja jest diametralnie inna. Od Wigier będzie się oczekiwać, że tego nowego lidera ligi poszarpią, przetrzepią i wymiętoszą. Niezależnie od końcowego wyniku, bo ten jest nieprzewidywalny.
Miedź właśnie ma za sobą mecz z Zagłębiem, w którym zakończyła równie efektowną serię gospodarzy, jak ta Wigier (10 meczów sosnowiczan bez przegranej).
Po tym meczu przy własnej wygranej z Siedlcami Wigry przeskoczyły Zagłębie w tabeli, a zrównały się punktami z Rakowem. Tak, tym tak bardzo chwalonym jesienią Rakowem! A mają jeszcze mecz mniej od wyprzedzających ich nieznacznie Chrobrego i Odry.
W piątek za tydzień (godz. 19.00) Wigry do Legnicy pojadą na być może pierwszą tak poważną próbę dojrzałości. Pokora, o której wspomina trener Artur Skowronek, bardzo może się przydać…

A przy okazji – za telewizją klubową Wigier gole z meczu z Pogonią:

 

Inne artykuły o: I Liga | Wigry Suwałki

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli