Wigry dalej liczą się w walce o ekstraklasę. Dominik Nowak: Gratuluję uporu!

Autor wpisu: 14 maja 2017 10:16

Ten mecz bezwzględnie trzeba było wygrać i Wigry go wygrały. 3:2 z Druteksem-Bytovią oznacza, że do miejsca premiowanego awansem Wigry tracą punkt. W środę znów mecz z gatunku absolutnie kluczowych – do Suwałk przyjeżdża Zagłębie Sosnowiec.

Wigry kontrolowały mecz z Druteksem-Bytovią, aczkolwiek łatwo, lekko i przyjemnie nie było, bo być nie mogło. Drutex-Bytovia osuwa się w przepaść i usiłuje drzeć pazurami, by jednak w nią nie spaść. – Wiedzieliśmy, że będziemy się mierzyć z zespołem przez wielu skazywanym na spadek, ale to bardzo silny personalnie zespół, z piłkarzami potrafiącymi grać piłką – przyznał po spotkaniu Dominik Nowak.

Pięć goli, a wszystkie padły po przerwie. W pierwszej połowie sędzia nie podyktował dla Wigier ewidentnego karnego za zagranie piłki ręką przez jednego z piłkarzy Druteksu-Bytovii w polu karnym (co widać na poniższym nagraniu telewizji klubowej Wigry TV – 0:25). Na szczęście nie miało to wpływu na wynik. Kluczem dla Wigier okazały się wykorzystanie dograń ze skrzydeł. Kamil Adamek i Kamil Zapolnik dali 2:0, potem Zapolnik dołożył trzeciego gola z karnego w ważnym momencie – gdy goście strzelili bramkę kontaktową. Szkoda sytuacji, gdy piłka mogła trafić do bramki Druteksu po dwóch zagrania suwalszczan… piętką. Taki gol to dopiero byłoby coś (1:24 na nagraniu z Wigry TV)!
– Musieliśmy dobrze grać w obronie i tak też było, mimo dwóch straconych goli. Gratuluję moim piłkarzom walki, konsekwencji i uporu w dążeniu do zwycięstwa. Tak naprawdę zwycięstwo to jedyny wynik, który mógł nas satysfakcjonować w kontekście walki o awans. I to jest najważniejsze – cieszył się po meczu Dominik Nowak.

W środę Wigry czeka niebywale ważny mecz na szczycie z Zagłębiem Sosnowiec (podobnie jak Olimpia i Katowice – punkt przed Wigrami). Kto przegra – o Lotto Ekstraklasie przy tym tłoku w czołówce może w zasadzie zapomnieć. W przypadku remisu szanse mogą stracić obie drużyny. Potem zostały jeszcze wyjazdy do Głogowa i Olsztyna oraz mecz u siebie z Chojniczanką.

Poniżej skrót meczu z Drutex-Bytovią za Wigry TV:

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli