Bardzo ważna deklaracja na polsatsport.pl. Walkowerów za Stal nie będzie!

Autor wpisu: 1 czerwca 2017 12:45

Bardzo ważną, wręcz kluczową, deklarację w sprawie Stali Mielec w rozmowie z Romanem Kołtoniem na polsatsport.pl złożył Łukasz Wachowski, szef departamentu rozgrywek krajowych PZPN. – Nie będę wnioskował o walkowery – mówi wprost.

Wachowski w rozmowie, którą w całości można przeczytać TUTAJ, bardzo dokładnie wyjaśnia sprawę Borisa Milekicia i kwestię jego gry w barwach Stali Mielec. Tłumaczy, że Serb po raz ostatni przekroczył granicę Unii Europejskiej 17 lutego i od tego momentu przez trzy miesiące mógł przebywać legalnie w Polsce bez żadnych dodatkowych papierów.
A więc nie mówimy o siedmiu meczach, które można by zakwestionować (więcej o aferze TUTAJ), a tylko o dwóch: z Zagłębiem Sosnowiec (1:1) i GKS Tychy (4:1 dla Stali). Niczego w tej sytuacji nie zyskuje przede wszystkim Miedź, która w pierwotnej wersji afery miała „ugrać” najwięcej, bo ewentualny awans na drugie miejsce przed ostatnią kolejką.

Zrozumiałe, gdyby chodziło o faceta, który sprzedaje mecze. Albo o dopingowicza. Przynajmniej chodziłoby o czystość w sporcie. A teraz o co chodzi? O czystość w papierach? – nasz komentarz TUTAJ

Zresztą Wachowski zapowiada, że do żadnych przetasowań nie dojdzie. Tłumaczy: „Nie będę wnioskował w tej sprawie o walkowery. Doszło do niedopatrzenia ze strony klubu, wiec należy się kara finansowa. I to solidna kara finansowa. Jednak nie jest to przewinienie, które powinno skutkować walkowerem. Rzecz jasna cofnę piłkarzowi zgodę na uczestnictwo w spotkaniu ostatniej kolejki – z Pogonią Siedlce. Nota bene klub obiecuje, że otrzyma z urzędu wojewódzkiego w Rzeszowie decyzję wojewody o legalnym pobycie Milekicia w naszym kraju z datą wsteczną – od 18 maja. Wtedy w ogóle nie byłoby żadnej kwestii. (…) W sprawie Milekicia nastąpiło zaniedbanie, ale nazwijmy to administracyjne. (…) Na klubie ciąży obowiązek poinformowania PZPN, gdy w sytuacji zawodnika coś sie zmienia. Stal tego nie dopełniła i stąd będzie ewentualnie wniosek o karę finansową. Ta kara wydaje się adekwatna do przewinienia.”

Inne artykuły o: I Liga | Stal Mielec

  • john

    To, że zawodnik Stali Mielec jest w Polsce
    NIELEGALNIE ………to tylko opinia niektórych dziennikarzy i
    funkcjonariuszy straży granicznej (interpretujemy jak chcemy PZPN = PIS)

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli