Walkowera nie ma, ale komisja… wyprowadza Stomil z Olsztyna

Autor wpisu: 16 marca 2018 18:39

Nie będzie walkowera za nierozegrany mecz w Olsztynie Stomil – Ruch Chorzów. Komisja ds. Rozgrywek zdecydowała, że winna była nie murawa, ale warunki atmosferyczne. Z tym, że jednocześnie zdecydowała, że murawa… też jest winna, więc Stomil z Olsztyna musi się wyprowadzić.

Skomplikowane? No, dla nas też trochę – nie ma co ukrywać. Bo komunikat Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego z pozoru prosty, a jednak dziwnie zagmatwany jest.
Co z niego wynika?
Po pierwsze – to nie Stomil jako organizator był winny tego, że nie rozegrano meczu z Ruchem. Co więcej: „czynił intensywne starania mające na celu przygotowanie boiska”. W związku z tym nie ma mowy o walkowerze dla chorzowian, a mecz zostanie rozegrany w „innym terminie”.
Po drugie – i tu cytat – „Niezależnie od decyzji Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN, uwzględniając występujące już wcześniej, niezawinione przez klub, problemy ze stanem murawy Stadionu MOSiR w Olsztynie, wynikające prawdopodobnie ze stanu infrastruktury, Dział Licencji PZPN wystąpił do Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego wobec klubu, które będzie miało na celu ustalenie planów i strategii działania w zakresie kryterium I.14 (Pole Gry) Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I  ligi na sezon 2017/2018.”
I po trzecie – znów cytat – „W ramach wszczętego postępowania klub zostanie zobligowany do niezwłocznego wskazania innego obiektu, na którym będzie rozgrywał mecze w rozgrywkach NICE I ligi do końca sezonu 2017/2018.” Z czego wynika, że Stomil z Olsztyna został… wyprowadzony, choć powiedziano to jakoś tak na okrętkę, bo de facto o zamknięciu obiektu MOSiR w Olsztynie na mecze Nice 1. Ligi nie ma mowy.
Kibice na forach już sami wskazali obiekt w Ostródzie – bardzo ładny, z krytą trybuną, podgrzewaną murawą, oświetlonym treningowym boiskiem itd. W końcu Ostróda była zgłoszona jako ośrodek przygotowań na EURO 2012, więc wysokie standardy spełnia. Tu pewnie nie byłoby kłopotu z rozegraniem meczu z Ruchem, ani jesienią z Wigrami.

No właśnie, tu dochodzimy do sedna. Dlaczego dopiero teraz, gdy sezon już raczej zmierza ku końcowi, uznano że powinno zostać wszczęte „postępowanie wyjaśniające wobec klubu, które będzie miało na celu ustalenie planów i strategii działania w zakresie kryterium I.14 (Pole Gry) Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I  ligi na sezon 2017/2018″.
Na sezon 2017/18??? Rany! Przecież zanim to postępowanie się skończy, to pewnie już tego sezonu wiele nie zostanie. Nam się zdawało, że „Podręcznik Licencyjny” w zakresie „Pole Gry” ma wyznaczać standardy na sezon, który ma być rozgrywany, a nie na sezon, który już został rozegrany. Dziwne.
Dziwne, że tyle do myślenia nie dały Komisji dwa mecze, które Stomil próbował rozegrać z Wigrami, ale dwa razy ich nie rozegrał, a suwalczanie kłódkę na bramie stadionu pocałowali. Co od tamtej pory się zmieniło? Rywal Stomilu? Chyba tylko.
Jeśli teraz zaległy mecz z Wigrami będzie miał być rozegrany w Ostródzie, to czemu od razu nie mógł być rozegrany w Ostródzie?
A może – proponujemy – Stomil zrobi fajny gest i zgodzi się zagrać to zaległe spotkanie w Suwałkach po prostu, skoro i tak go z Olsztyna wyprowadzają.

Tak czy siak – mleko się rozlało, a Stomil ma tylko kolejne kłopoty na głowie. Cóż, „biednemu wiatr w oczy” odcinek …nasty. A wszystko to w momencie, gdy Stomil próbuje ratować pierwszą ligę. Tylko czy aby na pewno dla Olsztyna?

Inne artykuły o: I Liga | Stomil Olsztyn

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli