Transferowy hit w Chojniczance. Reprezentant Litwy Karolis Chvedukas ma być gwiazdą pierwszej ligi

Autor wpisu: 21 lutego 2017 20:51

Długo pracowaliśmy nad tym transferem, nie było łatwo namówić Karolisa, by do nas przyszedł, ale ostatecznie udało się wszystko dopiąć – mówi nam dyrektor sportowy Chojniczanki Maciej Chrzanowski. Lider pierwszej ligi pozyskał reprezentanta Litwy.

Tym reprezentantem jest Karolis Chvedukas. Piłkarz, po którym wiele sobie w Chojnicach obiecują, czemu akurat trudno się dziwić. Chvedukas to 25-letni środkowy pomocnik, który jesienią występował w RNK Split, klubie chorwackiej ekstraklasy. Rozegrał tam 13 spotkań. Wcześniej był piłkarzem litewskiego Sūduva Marijampole. 163 mecze, 23 bramki i 20 asyst w litewskiej ekstraklasie. Do tego 8 meczów w eliminacjach Ligi Europy. Taki bilans, jak na naszą pierwszą ligę, musi robić wrażenie.
Ale Chvedukas to przede wszystkim 18-krotny reprezentant Litwy. Zagrał m.in. w towarzyskim meczu z Polską w 2014 roku, który piłkarze Adama Nawałki wygrali 2:1.
– Okaże się w praniu, czy transfer wypali, ale nie da się ukryć, że sprowadzając zawodnika z takim dorobkiem, w dodatku w sile piłkarskiego wieku, liczymy, że będzie solidnym wzmocnieniem. To środkowy pomocnik, powiedziałbym, że taka typowa ósemka potrafiąca grać skutecznie w odbiorze, ale i kreatywnie, do przodu. W dodatku to bardzo rozbiegany, energiczny chłopak. Na razie dopiero przyjechał, podpisał kontrakt, z drużyną jeszcze nie ćwiczył, ale myślę, że nie sprawi mu większego problemu aklimatyzacja u nas – tłumaczy nam Chrzanowski.
Chvedukas związał się z Chojniczanką kontraktem na półtora roku. – Trochę nad tym transferem musiałem popracować, łatwo nie było, ale ostatecznie się udało. Liczymy, że będzie to transferowy strzał w dychę – dodaje dyrektor pierwszoligowego lidera.
A tu próbka tego, co Chvedukas potrafi:

 

Inne artykuły o: Chojniczanka Chojnice | I Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli