Tomasz Loska najlepszym bramkarzem pierwszej ligi w sezonie 2016/17

Autor wpisu: 7 czerwca 2017 13:03

Cała piątka nominowanych przez nas bramkarzy to absolutna czołówka w minionym sezonie w pierwszej lidze. Co do tego, nikt chyba nie ma wątpliwości. O zwycięstwo walczyła dwójka najmłodszych z rutyniarzem. Rzutem na taśmę wygrał Tomasz Loska.

Loska spędził w Górniku tylko rundę wiosenną, ale pokazał się w niej z kapitalnej strony. Niby tylko 21 lat, a w wielu meczach grał jak rutyniarz, który ma za sobą kilkaset występów w ekstraklasie. Bramkarz Górnika to przykład tego, że opłaciło się w Zabrzu postawić na młodą falę. I co tu dużo mówić – w ogromnym stopniu przyczynił się do tego sensacyjnego finiszu w wykonaniu zespołu Marcina Brosza. Również dzięki Losce Górnik już po roku wrócił do ekstraklasy. To chłopak, przed którym przyszłość na dużo wyższym poziomie niż nasza pierwsza liga.

Podobnie jak przed Jakubem Wrąblem (3. miejsce w naszym plebiscycie) – znakomity sezon na wypożyczeniu w Grudziądzu. Szkoda, że w pewnym momencie przytrafiła mu się kontuzja eliminująca na kilka meczów z gry, bo mogło być jeszcze lepiej. Nie zmienia to faktu, że pod okiem Jacka Paszulewicza i na skutek tego, że we Włoszech sezon w zasadzie stracił Bartłomiej Drągowski, Wrąbel staje przed szansą zostania numerem jeden w drużynie Marcina Dorny podczas czerwcowych finałów młodzieżowych mistrzostw Europy.

Dwóch młodzieżowców rozdzielił Łukasz Radliński – cichy bohater Sandecji. 33-letni bramkarz to chyba nie tylko naszym zdaniem najbardziej niedoceniany golkiper na zapleczu ekstraklasy i bez wątpienia jeden z najważniejszych bohaterów rewelacyjnej ekipy Radosława Mroczkowskiego.

Oto szczegółowe wyniki głosowania na najlepszego bramkarza w sezonie 2016/17:

 

TUTAJ WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZEGO OBROŃCĘ PIERWSZEJ LIGI W SEZONIE 2016/17

Inne artykuły o: fantasy 1Liga | I Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli