To nie żart – Sandecja negocjuje z Freddym Adu

Autor wpisu: 27 lutego 2017 10:15

Informację potwierdziły nam osoby z sądeckiego klubu – rzeczywiście trwają rozmowy na temat sprowadzenia do Nowego Sącza piłkarza, który kilkanaście lat temu uchodził za największy piłkarski talent na świecie. Obie strony są otwarte, więc niewykluczone, że niebawem Amerykanin stawi się w Nowym Sączu.

– Faktycznie, to nie jest żart. Rozmawiamy. Zaproponowaliśmy, by Adu przyjechał do nas na testy, bo oczywiście przed podpisaniem kontraktu trener musiałby sprawdzić, w jakiej piłkarz jest formie, czy jest zdrowy, no i czy aktualna dyspozycja będzie satysfakcjonująca. Druga strona jest otwarta na nasza propozycję – mówią nam działacze Sandecji.

No, to byłby faktycznie transferowy hit w pierwszej lidze, nawet biorąc pod uwagę to, że Adu nawet w jednym procencie nie zrobił takiej kariery, jaką mu przepowiadano. A przepowiadano wielką – gdy miał kilkanaście lat wielu piłkarskich ekspertów stawiało tezę, że będzie to kolejny… Pele. Skończyło się na grze między innymi w Benfice, Monaco i Arisie Saloniki oraz kilkunastu meczach w reprezentacji USA. Dziś Adu ma 27 lat, więc jak na piłkarza całkiem jeszcze w sile wieku.

My doskonale pamiętamy Adu z lania, jakie dziesięć lat temu sprawił polskiej reprezentacji w MŚ U-20 w Kanadzie. Biało-czerwoni przegrali z USA 1:6, a Adu rozstrzelał Bartosza Białkowskiego (zaliczył hat tricka). A zaczęło się od prowadzenia Polaków po bramce Dawida Janczyka, z którym właśnie rozstano się w Sandecji.

MROCZKOWSKI: Aniołem Stróżem Dawida nie będę. Znał zasady, ale nie potrafił ich uszanować

Co teraz robi Adu? Szuka klubu. Dwa ostatnie sezony spędził w amerykańskim TB Rowdies. Rozegrał 20 meczów na zapleczu amerykańskiej ekstraklasy, nie strzelił żadnego gola. Zimą został wolnym zawodnikiem.
A Sandecja wciąż szuka bramkostrzelnego piłkarza. Jesienią pod tym względem w drużynie Radosława Mroczkowskiego było tragicznie – najwięcej goli (4) strzelił obrońca. Nie wiadomo na ile Adu pomógłby w tej kwestii, niemniej transfer ten, gdyby do niego doszło, byłby na pewno… zjawiskowy.

Inne artykuły o: I Liga | Sandecja Nowy Sącz

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli