Teraz zaszalała Miedź. Transfer last minute – reprezentant Chorwacji!

Autor wpisu: 28 lutego 2017 17:54

Transferowe szaleństwo w pierwszej lidze dobiega końca, ale chyba tylko dlatego, że dziś o północy zamyka się okno. Na koniec postanowiła zaszaleć Miedź. Rzutem na taśmę zakontraktowała reprezentanta Chorwacji.

30-letni Mladen Bartulović ma na koncie co prawda niewiele tych występów w chorwackiej kadrze, bo tylko dwa, ale za to aż 219 występów w ekstraklasie Ukrainy (do tego 20 goli i 28 asyst).

 

Jak na naszą pierwszą ligę – to liczby, które muszą robić wrażenie. Do Legnicy trafił z Worskli Połtawa, gdzie grał jesienią (16 występów). Wcześniej reprezentował m.in. Hajduka Split (mistrzostwo Chorwacji), Dnipro Dniepropietrowsk, Krywbas Krzywy Róg, Arsenał Kijów i Karpaty Lwów. A przypominamy, że mówimy o gościu, który trafił na zaplecze naszej ekstraklasy! Jeśli na boisku będzie prezentował się tak imponująco, jak imponująco prezentuje się jego CV, będzie kolejną gwiazdą na tym szczeblu rozgrywek.

Niesamowite, Bartulović to nie wszystko. Miedź bierze jeszcze Greka z… Ligą Mistrzów w cv TUTAJ

Na razie w Legnicy dopiero podpisał kontrakt i zaczął treningi z zespołem, ale w klubie mówią nam, że już pierwszego dnia było widać, że nie przyjechał „zapuszczony”, tylko jest cały czas w gazie. Lada moment ma być do dyspozycji trenera Tarasiewicza. Zresztą nie ma na co czekać, bo w Miedzi sporo sobie po tym zawodniku obiecują.
Bartulović to nominalny lewy obrońca lub lewy pomocnik, ale może też grać na drugiej flance, a podobno piłka nie przeszkadza mu też, gdy występuje na środku, a i tam mu się zdarzało. Największa zaleta? Lewa noga. To ma być – jak mówią w Miedzi – najlepsza lewa noga w pierwszej lidze. Podobno Chorwat ma opinię piłkarza, którego dośrodkowania zawsze są celne. Te wykonane lewą nogą.
Tej zimy Bartulović próbował zaczepić się w Termalice i nawet przypadł do gustu trenerowi Michniewiczowi, ale ostatecznie rozbiło się o „kwestie papierkowe”, więc w Niecieczy kontraktu nie podpisał. Skorzystała na tym Miedź.

Chorwat to kolejny zagraniczny zawodnik z niesamowicie bogatym CV, który trafia tej zimy na zaplecze ekstraklasy. Pod tym względem jeszcze żadne okno transferowe w historii pierwszej ligi nie było tak bogate. Kluby zbroją się na potęgę i to nie byle kim. A my TUTAJ przypominamy nasz TOP 10 najlepszych zagranicznych transferów w pierwszej lidze – jeszcze bez uwzględnienia Bartulovicia.

Inne artykuły o: I Liga | Miedź Legnica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli