Tajemnicza choroba pokonana, Szumski wraca do gry

Autor wpisu: 13 kwietnia 2017 08:57

Dwie dobre wiadomości dla Zagłębia. Pierwsza to oczywiście ta, że po dwóch ostatnich zwycięstwach (z Kluczborkiem i Górnikiem) drużyna wskoczyła na miejsce gwarantujące awans, dzięki czemu znów można wierzyć, że wbrew pozorom ten sezon wcale nie musi być dla Zagłębia stracony, jak jeszcze niedawno się wydawało. A druga – koniec tajemniczych kłopotów zdrowotnych Jakuba Szumskiego.

Szumski wrócił do treningów z drużyną, co oznacza, że widmo definitywnego pożegnania się z piłką zostało zażegnane. Nie wiem, czy pamiętacie, jak bramkarz rzucił krótko: „Dostałem zakaz uprawiania sportu” po tym, jak niespodziewanie zabrakło go w wyjściowej jedenastce na spotkanie z Katowicami (17 marca). Okazało się, że trafił do warszawskiego szpitala, by pod opieką legijnych lekarzy przejść szczegółowe badania, gdyż wykryto u niego powiększone węzły chłonne. Stwierdzono narośl na tych węzłach, potrzebny był więc zabieg chirurgiczny. – Dostałem zakaz uprawiania sportu, ale lekarze nie mieli innego wyjścia. Wolą dmuchać na zimne. Jestem cały czas pod ich opieką. Nie wiem, jak długo to potrwa. Staram się być dobrej myśli – mówił wtedy piłkarz.

Zagłębie pożarło marzenia Górnika o powrocie do ekstraklasy

Po kilku dniach trener Dariusz Banasik uspokajał, że wszystko będzie raczej w porządku i Kuba lada moment dołączy do drużyny, a groźba czarnego scenariusza w postaci nowotworu została zażegnana. Niemniej Szumski nadal nie mógł trenować, czekał na szczegółowe wyniki badań, które wykluczyłyby wszystkie przeszkody mogące zagrażać jego zdrowiu i życiu.
Bronił więc dotychczas rezerwowy Wojciech Fabisiak. I to całkiem przyzwoicie (nawet w tym przegranym 0:3 meczu ze Zniczem), ale Zagłębie w międzyczasie postanowiło się mimo wszystko zabezpieczyć i zakontraktowało kolejnego bramkarza związanego swego czasu z Legią – Wojciecha Skabę.

Teraz Szumski wraca do treningów, można więc powiedzieć, że trener Banasik będzie miał na ławce mały tłok, jeśli chodzi o bramkarzy gotowych do gry na tym poziomie. Na razie jednak wiadomo, że w najbliższych meczach bronił będzie Fabisiak, bo Szumski – jak tłumaczą w Sosnowcu – musi być wprowadzany do treningu ostrożnie. Na razie rozpoczął zajęcia indywidualne, do ćwiczeń z drużyną ma dołączyć po świętach.

Inne artykuły o: I Liga | Zagłębie Sosnowiec

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli