W Suwałkach idą na milion złotych dla potrzebujących. Czapki z głów!

Autor wpisu: 16 grudnia 2018 12:57

Tak jak przewidywaliśmy, piłkarskich emocji na Turnieju Mikołajkowym w Suwałkach nie zabrakło. Poziom był naprawdę bardzo wysoki, a przecież po zielonym boisku w hali OSiR, biegały…. zespoły oldbojów! Ostatecznie w finale, po rzutach karnych, wygrała reprezentacja Łotwy. Ale – jak dobrze wiemy – sam wynik sportowy nie był tutaj sprawą najważniejszą. Liczyła się przede wszystkim idea turnieju – niesienie pomocy tym, którzy jej naprawdę potrzebują.

Łotysze na czele z Girtse Karlsonsem, Jurijsem Żigajewsem, czy Aleksandrsem Proskurnivsem pokazywali swoją wyższość nad każdym rywalem, aż do momentu finału. Tam trafili na silną Litwę i wygrali dopiero po rzutach karnych. Zespół Litwy prowadzony przez Donatasa Venceviciusa, który aż dziewięciokrotnie ten turniej wygrywał, po raz kolejny udowodnił, że w hali ciężko mu dorównać. Ramunas Radavicius, z dorobkiem 11 goli, został królem strzelców turnieju, a znakomitymi asystami obsługiwali go znani także z gry w polskiej ekstraklasie Nerijus Radżius czy Tomas Rażanuskas.

Jeszcze większe emocje niż na boisku, rozgorzały na balu charytatywnym. Bo już podczas drugiej licytacji, na środek sali wjechała koszulka Roberta Lewandowskiego z reprezentacji Polski. Walka o nią była naprawdę zacięta, a ostatecznie stanęło na kwocie aż 15 000 złotych! Pani, która ją wylicytowała, spytana o powód zakupu koszulki z uśmiechem na twarzy odpowiedziała: „Chcę pomóc Turniejowi Mikołajkowemu i Stowarzyszeniu Aktywni Tak Samo”.

Wydawało się, że to będzie absolutny rekord licytacyjny tego wieczoru, ale wszystko do momentu, gdy pojawił się obraz profesora Andrzeja Strumiłły, który został sprzedany za aż 15 500 złotych! W sumie organizatorzy wystawiając na licytację jeszcze m.in takie gadżety jak: koszulka i rękawice Wojciecha Szczęsnego, koszulka Macieja Makuszewskiego, Kuby Błaszczykowskiego, czy też rękawice Mameda Khalidova, lub wycieczka po Stadionie Narodowym w trakcie meczu reprezentacji, zebrali 128 310 złotych! Brawa i gratulacje dla wszystkich ludzi o dobrym sercu.

To drugi najlepszy finansowy wynik licytacji w historii istnienia Turnieju Mikołajkowego. W tym roku całość zebranej kwoty przekazana zostanie Stowarzyszeniu „Aktywni Tak Samo”, które działa na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną i z zaburzeniami neurologicznymi oraz ich rodzin.
W sumie, przez 19 lat, organizatorzy zebrali już prawie 900 000 złotych. Za rok, XX edycja Turnieju. Mamy nadzieje, że uda się osiągnąć kolejny, niesamowity wynik i dobić do miliona złotych. To niesamowite osiągnięcie, które zasługuję na szczególny podziw, jeśli się weźmie pod uwagę, że to inicjatywa osób prywatnych, pasjonatów sportu. Poświęcają swój czas i pieniądze, żeby co roku w grudniu zrobić dobrą imprezę i pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują.
Więcej takich ludzi!

Ostateczna klasyfikacja Turnieju Mikołajkowego 2018:

  1. Łotwa
  2. Litwa
  3. Legia Oldboys
  4. Jagiellonia Oldboys
  5. Reprezentacja Polski Mundial 2002
  6. Drużyna Prezydenta Miasta.

Składy:

Reprezentacja Łotwy: Aleksandrs Proskurnivs, Maksims Rafalskis, Vitalijs Recickis, Ritus Krjauklis, Jurijs Żigajews, Nikolajs Pjakins, Pavels Mihadjuks, Valerijs Afanasjevs, Girts Karlsons.

Reprezentacja Litwy: Tomas Micelis – Ramunas Radavicius, Donatas Vencevicius, Nerijus Radżius, Ricardas Beniusis, Tomas Rażanauskas.

Legia Warszawa Oldboys: Pawel Sobolewski – Marek Jóźwiak, Leszek Pisz, Tomasz Sokołowski, Maciej Śliwowski, Robert Jadczak, Marcin Korkuć.

Jagiellonia Białystok Oldboys: Andrzej Olszewski – Mariusz Lisowski, Samuel Tomar, Jacek Bayer, Wojciech Szpakowski, Dariusz Czykier, Zbigniew Kowalewski, Marcin Burkhardt , Robert Speichler.

Reprezentacja Polski Mundial 2002: Maciej Szczęsny – Tomasz Kłos, Michał Żewłakow, Mariusz Lewandowski, Kamil Kosowski, Adrian Sikora, Marcin Żewłakow, Maciej Żurawski.

Drużyna Prezydenta Suwałk: Mirosław Plaga – Jarosław Bartosiak, Zbigniew Kowalewski, Wawrzyniec Kropiwnicki, Tomasz Siłkowski, Wojciech Czereszewski, Kamil Szarnecki, Adam Wyszyński, Karol Salik.

Inne artykuły o: I Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli