Stomil znalazł snajpera – David Moli, czyli kolejny wynalazek w pierwszej lidze

Autor wpisu: 20 lutego 2017 16:43

Żaden wynalazek, tylko jak na naszą pierwszą ligę bardzo przyzwoity napastnik. Wszystko wskazuje na to, że zostanie u nas – mówi nam trener Stomilu Adam Łopatko. Ten napastnik to David Moli, 22-letni Anglik testowany od kilku dni przez pierwszoligowca.

– Szukamy grubych ryb, a nie płotek – mówił nam niedawno Łopatko, gdy pytaliśmy, dlaczego Stomil – mimo testowania z dużym rozmachem (przewinęło się kilkunastu piłkarzy) – nie zakontraktował jeszcze żadnego zawodnika. Okazuje się, że jedną z tych grubych ryb ma być właśnie Moli. W tym sezonie grał w Nuneaton Town FC (Vanarama National League North, szósty poziom rozgrywkowy w Anglii). W dwunastu spotkaniach nie zdobył żadnej bramki. Ale skoro szkoleniowiec Stomilu twierdzi, że będzie wzmocnieniem w jego drużynie, niegrzecznie byłoby zaprzeczać.
– To typowy środkowy napastnik, taka dziewiątka. Rafałowi Kujawie i Tomkowi Zahorskiemu na pewno przyda się konkurencja na tej pozycji – tłumaczy Łopatko. I w sumie trudno się dziwić, bo Kujawa co prawda strzelił pięć goli w rundzie jesiennej, ale ostatniego jeszcze we wrześniu, z kolei Zahorski w tym sezonie do siatki jeszcze nie trafił, zresztą on jesienią częściej zmagał się z urazami niż grał.

Już z Molim w składzie Stomil pokonał w weekend w sparingu lidera pierwszej ligi Chojniczankę 1:0. – W lidze w tym sezonie w dwóch próbach się nie udało, mimo iż było blisko (4:5 i 1:1), to choć dobrze, że udało się za trzecim razem w sparingu. Tym bardziej cieszy to, że stworzyliśmy sobie w tym spotkaniu bardzo dużo sytuacji. Skuteczność pozostawia sporo do życzenia, ale fizycznie zespół prezentował się całkiem fajnie. A i komunikacja chłopaków z Molim wyglądała przyzwoicie – opowiada Łopatko.

Zwycięską bramkę dla jego drużyny zdobył jednak nie Moli, ale inny nowy nabytek – wypożyczony z Arki Paweł Wojowski. – Przyda się. Zresztą jakby miał się nie przydać, byśmy go nie brali – dodaje Łopatko.
Poniżej gol Wojowskiego we wspomnianym sparingu:

Inne artykuły o: I Liga | Stomil Olsztyn

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli