Stal „nowego Cholewiaka” szuka na Słowenii. Škoflek nadciąga

Autor wpisu: 2 marca 2018 20:44

Żiga Škoflek – tak nazywa się skrzydłowy, który ma spróbować załatać wyrwę po odejściu ze Stali Mielec Mateusza Cholewiaka w ostatni dzień okienka do Śląska Wrocław. Jeśli wszystko się powiedzie, Škoflek może się okazać jeszcze jednym znaczącym nazwiskiem trafiającym do polskiej Nice 1. Ligi.

Jeszcze w czwartek Stal na swojej stronie internetowej poinformowała, że Żiga Škoflek ma dolecieć/dojechać do Mielca, by przejść badania medyczne. Klub zapewnia, że jeszcze w ostatnim dniu okienka transferowego wszczął cała procedurę pozyskania piłkarza – gdyby coś było tu „nie tak”, niestety pozyskanie Słoweńca stałoby się oczywiście niemożliwe. Po zamknięciu okienka (czyli po północy z 28 lutego na 1 marca) owszem można pozyskiwać nowych piłkarzy i zgłaszać ich do stosownych organów, by potwierdzić do gry, ale tylko tych, którzy mają swoje karty na ręku.
Škoflek ważną umowę ze swoim słoweńskim Aluminij Kidricevo miał jeszcze do końca czerwca. Czyli – rozmawiać z nowym, potencjalnym pracodawcą można, ale jednak z ewentualnymi przenosinami trzeba zmieścić się w „okienku”.

Jeśli Żiga Škoflek pomyślnie przejdzie badania i jeśli nie będzie kłopotu z jego potwierdzeniem, może okazać się bardzo ciekawym strzałem na finiszu zimowych transferów. Ma 24 lata, może grać z powodzeniem na obu skrzydłach, zdarzało mu się także występować i na środku drugiej linii, i na pozycji numer „9”, co znaczy, że jest graczem wszechstronnym w grze ofensywnej.
Co bardzo ważne – czy wcześniej w drugoligowym Simer Sampion Celje, czy od 2014 roku w Aluminij (najpierw druga liga, a od dwóch sezonów ekstraklasa) – był graczem podstawowego składu.
Przez ostatnie dwa sezony w słoweńskiej ekstraklasie opuścił wszystkiego… pięć meczów (a w tym dwa już na koniec lutego, gdy piłkarz poinformował klub o chęci odejścia). Reszta to gra z reguły po 90 minut. Plus 11 goli i 6 asyst w 50 meczach.
Aluminij to klub w słoweńskiej ekstraklasie broniący się przed spadkiem, ale jednak takie statystyki i takie doświadczenie jak na naszą pierwszą ligę trzeba uznać za co najmniej przyzwoite i obiecujące.
Cóż, pożyjemy, zobaczymy. Akurat Stal dostała dodatkowy tydzień wolnego na skutek odwołania meczu z Olimpią Grudziądz. To chwila na dopinanie spraw różnych.

Inne artykuły o: I Liga | Stal Mielec

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli