Stal dobrała nowych piłkarzy. Takich, którzy… chcą!

Autor wpisu: 18 lipca 2017 15:38

Oficjalne potwierdzenie pozyskania Angeła Grynczowa i Maksymiliana Banaszewskiego dopełniło kadrę Stali Mielec, która w środę wyjechała na 4-dniowe zgrupowanie do Kępy koło Sochocina. W sumie znalazło się w niej 13 nowych piłkarzy. Teraz trener Zbigniew Smółka z tej mąki musi upiec „chleb” na nowy sezon.

– Odeszła od nas połowa składu, musimy jakoś starać się załatać kadrę – powtarza nieustannie trener Zbigniew Smółka, no i oczywiście nie nie sposób odmówić mu racji. Mielecki exodus był znaczący i na „ilość”, i na „jakość”.
Do Kępy koło Sochocina Stal jedzie więc z 13 nowymi piłkarzami. Jacy to piłkarze? – Przede wszystkim tacy, którzy chcieli do nas przyjść – zauważa niezmiennie szkoleniowiec. I podkreśla: – Co jest w tym wszystkim najważniejsze, bo ich wszystkich czeka dużo pracy.

Jako ostatni przed wyjazdem zostali oficjalnie potwierdzeni Maksymilian Banaszewski i kolejny Bułgar w Mielcu – środkowy obrońca Angeł Grynczow. 22-letni Banaszewski trenuje ze Stalą już dłuższą chwilę, bo zgodnie z hasłem Smółki był zdeterminowany, by dołączyć do tego zespołu. Chwilę jednak zajęło domknięcie transferowych spraw ze Zniczem Pruszków. Poza tym, choć Banaszewski w ostatnim sezonie w Zniczu miał kilka fajnych przebłysków, to właśnie jeden z tych „do pracy”. Poza Pruszkowem Banaszewski jeszcze nie zaistniał w poważniejszej, seniorskiej piłce.

Co innego 24-letni Grynczow, który zresztą też już jest testowany od kilku dni – grał m.in. w sparingu z Cracovią. Po linii bułgarskiej dołącza do swojego rodaka – Momcziła Cwetanowa (o „nowym Kolewie” pisaliśmy TUTAJ) mając bardzo ciekawe cv. W dorosłą piłkę wchodził w barwach CSKA Sofia, potem grał w innych znanych bułgarskich klubach: Lokomotiwie Płowdiw, Sławii Sofia i Neftochimiku Burgas. W ostatnim sezonie w tym ostatnim klubie zagrał 24 mecze w bułgarskiej ekstraklasie, większość w podstawowym składzie. A w sumie w Bułgarii w najwyższej klasie rozgrywkowej ma ponad 60 meczów.

Z tych nowych twarzy w atrakcyjności piłkarskiego cv i tak nikt nie przebije Edgara Bernhardta. 31-letni pomocnik urodzony w Kirgistanie, mający obywatelstwo niemieckie i rosyjskie. Kopać piłkę zaczynał w Niemczech, gdzie zaliczył siedem klubów (z najbardziej znanych Energie Cottbus i Osnabrück). Ale grał także w Holandii, Finlandii, Tajlandii i Omanie. Nie jest obcą postacią w Polsce. Ma za sobą jedną rundę w pierwszoligowym Widzewie, a także grę w pierwszej lidze i ekstraklasie w barwach Cracovii. W ostatnim sezonie dość regularnie grywał w niemieckiej lidze regionalnej.

Stal czeka teraz na rywala w I rundzie Pucharu Polski. Z KSZO lub Wartą Poznań zagra w sobotę.

Inne artykuły o: I Liga | Stal Mielec

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli