Sosnowiec jak Legia. Wyścig o ekstraklasę rozpoczęty

Autor wpisu: 25 stycznia 2017 14:01

W Sosnowu powiało wielką piłką. Zagłębie, tak jak Legia Warszawa i wiele topowych drużyn na Zachodzie, korzysta od kilku dni ze specjalnych kamizelek z technologią GPS. Zaczyna się wyścig o awans do ekstraklasy.

Piłkarze pierwszoligowego Zagłębia zaczęli trenować w kamizelkach z systemem australijskiej firmy GPSports, który służy do monitorowania obciążeń treningowych. Takich samych, z jakich korzysta drużyna mistrza Polski. W sumie zbieżność nieprzypadkowa, bo wymiana myśli szkoleniowej, zawodników i w ogóle współpraca na linii Warszawa – Sosnowiec nie jest żadną tajemnicą. Klub za ten niecodzienny jeszcze w naszej piłce gadżet (ale naprawdę przez duże „G”), zapłacił 200 tysięcy złotych. Może jak na pierwszoligowe standardy spora suma, ale przypomnijmy że Zagłębie ma spory zastrzyk finansowy z transferu Sanogo do Legii właśnie (około miliona złotych).
Upraszczając – nowoczesna technologia ma pomóc sztabowi szkoleniowemu w obserwacji każdego zawodnika indywidualnie, by dobrać mu jak najlepszy trening. System pozwala uzyskać wyniki i obraz dotyczący wymagań fizycznych i fizjologicznych każdego piłkarza. To ułatwia trenerom analizę pracy zawodnika, np.: przyspieszenie, przebyty dystans, hamowanie, sprint-dystans, maksymalną i średnią prędkość biegu.

Przed poniedziałkowymi zajęciami Sebastian Krzepota – trener przygotowania fizycznego Legii Warszawa, dał piłkarzom Zagłębia wykład na temat systemu.

Piłkarze Zagłębia na razie zaznajamiają się z nowym „gadżetem”, który ma im pomóc w przygotowaniach do rundy rewanżowej, a docelowo w awansie do ekstraklasy.
Na filmie z telewizji #ZagłębieGol 1:15 min.

Inne artykuły o: I Liga | Zagłębie Sosnowiec

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli