Smyła o ekstraklasie, czyli… Miedź pobiła Zagłębie na głowę!

Autor wpisu: 3 marca 2018 14:59

Okazale wypadła w Legnicy inauguracja 2018 roku w Nice 1. Lidze. I nie chodzi tylko o efektowną wygraną Miedzi z Odrą 3:1, a przede wszystkim o to, że oba (podkreślmy – OBA) zespoły stworzyły po prostu świetne widowisko. Da się przy minus 10? No, kurczę, da się! Da się i świetnie przygotować murawę i na niej zagrać kawał futbolu! W piątkowy wieczór pierwsza liga po prostu pobiła Lotto Ekstraklasę na głowę.

Stadiony w Lubinie i Legnicy dzieli niespełna pół godziny jazdy samochodem, a tak się złożyło, że konstruowane niezależnie od siebie terminarze Lotto Ekstraklasy i Nice 1. Ligi wyznaczyły mecze na obu stadionach niemal równocześnie. Gdy w Legnicy rywalizowały Miedź i Odra (co transmitował Polsat Sport), w Lubinie właśnie grały Zagłębie i Lechia (Canal+ Sport).
No i pierwszoligowa Legnica po prostu pobiła ekstraklasowy Lubin na głowę w tym korespondencyjnym, acz bardzo prestiżowym pojedynku! To trzeba wprost powiedzieć. Meczu Zagłębia z Lechią nie dało się oglądać. Smuta i jeszcze nuda. 0:0, trzy celne strzały przez cały mecz – z tego jeden statystycznie „naciągany”, trochę walki, zero emocji. Zimno, pusto na dużym stadionie (1800 widzów), wiatr hula.
To pierwszoligowa Legnica skradła całe show. Absolutnie z ponad 2600 fanów, którzy pofatygowali się na stadion, nikt nie mógł pożałować decyzji – bo dzięki atmosferze i na trybunach, i futbolowym atrakcjom na boisku to był spektakl, na koniec którego aż prosi się sędziego: panie, nie kończ pan jeszcze, przecież tak fajnie grają.

Konferencję pomeczową trener Odry Mirosław Smyła zaczął od gadżetu, czyli wymownego spojrzenia na zegarek. – O, już za pięć jedenasta, to jak w ekstraklasie – rzucił. I gdyby ktoś miał wątpliwości, czy to przypadkowe słowa, od razu je rozwiewał: – Dlaczego te słowa o ekstraklasie? Bo uważam, że jak na te warunki, początek rundy, mroźne warunki, to było bardzo ciekawe widowisko. Choć muszę dodać, że o ile my często w takich widowiskach uczestniczymy, to punktów nie zdobywamy. Jestem z chłopaków dumny, że od początku do końca chcieli grać w piłkę nożną i w wielu momentach to pokazali.

A co jeszcze o ekstraklasie? Ano trener Odry trochę się zagalopował, gryząc się w język o słowa za daleko, co sam szybko pojął: – Tu w Legnicy klimat jest naprawdę ekstraklasowy i… Z jednej strony chciałbym powiedzieć, że życzę awansu Miedzi (szeroki uśmiech – red.), no ale umówmy się – gramy w piłkę nożną, patrzę na swój zespół i nie będę niczego życzył… Ale także poziom gry okresami był ekstraklasowy.

A Dominik Nowak? – Bardzo dziękujemy wszystkim kibicom, którzy przyszli na stadion w ten mroźny wieczór. Dziękuję też wszystkim, którzy dołożyli starań, by nasze boisko tak dobrze wyglądało. Miedź jest jedną drużyną! Pierwszy krzyżyk postawiony w drodze do tego naszego wspólnego celu, do tych marzeń.

Inne artykuły o: I Liga | Miedź Legnica

 • Lukasz Miklusz

  Fajnie się czyta, pierwsza liga jeszcze nie raz zawstydzi zmanierowaną Ekstraklasę

 • Daro

  Rozumiem , że to jest artykuł sponsorowany .

  • John

   Tak Daro …….sponsorem artykułu jest KGHM Zagłębie Lubin

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli