SMÓŁKA o MAJECKIM: „Chłopaka z takimi umiejętnościami jeszcze nie miałem”… Wielki talent Legii trafił do Mielca

Autor wpisu: 19 lipca 2017 21:17

Wielu młodych bramkarzy trenowałem, wielu wypromowałem, ale chłopaka z takimi umiejętnościami w tak młodym wieku jeszcze nie widziałem – mówi nam Zbigniew Smółka o nowym nabytku Stali, czyli Radosławie Majeckim. Niespełna 18-letni bramkarz Legii został wypożyczony do Mielca.

Na temat Majeckiego przy Łazienkowskiej nie od wczoraj słychać same „ochy” i „achy” – że to talent co najmniej nie miarę Wojtka Szczęsnego, a kto wie, czy nie większy. Majecki to etatowy reprezentant Polski w kadrze U-19, w Legii zbierał szlify na treningach u Krzysztofa Dowhania i Wojciecha Kowalewskiego, podpatrując starszych kolegów, czyli Arkadiusza Malarza i Radosława Cierzniaka. Na ligowy debiut w barwach mistrzów Polski jeszcze za wcześnie, ale nie za wcześnie, by wreszcie pokazać się w poważnym klubie, w poważnej lidze. Chłopak skorzystał z propozycji Stali i najbliższy rok spędzi w pierwszej lidze (chyba że Legia upomni się o niego zimą – w umowie wypożyczenia zawarto opcję powrotu do stołecznego klubu po rundzie jesiennej).

– Czy będzie grał? Nie wiem. Mam czterech bramkarzy i ten, który będzie w najwyższej formie, będzie bronił w lidze. Radek niczego za darmo nie dostanie. Ale też z drugiej strony, gdyby nie miał realnej szansy na to, by walczyć tu o miejsce w wyjściowym składzie, to byśmy go nie brali. Skoro wzięliśmy, to oczywiście wiążemy z nim duże nadzieje – opowiada nam Smółka.

W ubiegłym sezonie w Stali bronili przede wszystkim Marek Kozioł (12 meczów) i Tomasz Libera (20 występów). Obaj zostali w Mielcu i oczywiście broni nie składają (z bramkarzy w kadrze Stali jest jeszcze rówieśnik Majeckiego – Rafał Strączek). Są przede wszystkim starszymi bramkarzami (Kozioł ma 29 lat, Libera trzy lata więcej), no i mającymi na tym poziomie większe doświadczenie, jednak…
– Radek to znakomity chłopak. Wielki talent, w dodatku widać, że był znakomicie prowadzony przez fachowców. Jest z nami od dwóch tygodni i widać, że spokojnie będzie w stanie poradzić sobie na tym poziomie. No i przede wszystkim bardzo się cieszę, że chciał do nas przyjść, bo wiem, że miał inne propozycje z pierwszej ligi, między innymi z Olimpii Grudziądz – dodaje Smółka.

W tamtej rundzie furorę na zapleczu ekstraklasy robili wypożyczeni z Legii młodzi piłkarze – obrońca Mateusz Wieteska (w Chrobrym Głogów; dziś już w Górniku Zabrze) i skrzydłowy Konrad Michalak (w Zagłębiu Sosnowiec). Teraz w ich ślady może pójść Majecki. A w Mielcu już wiedzą, że pochwały, jakimi w Warszawie obsypywany był ten chłopak, nie były wcale na wyrost. Niebawem zapewne przekonamy się, ile Majecki wart jest w ligowym boju. A przykładów na to, że pierwsza liga to znakomite miejsce na promocję młodych bramkarzy, nie trzeba daleko szukać. Wystarczy przypomnieć sobie postawę Tomasza Loski i Jakuba Wrąbla z ubiegłego sezonu.

Inne artykuły o: I Liga | Stal Mielec

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli