Co się dzieje z Szumskim? Tajemnicza choroba bramkarza Zagłębia

Autor wpisu: 23 marca 2017 11:43

Dostałem zakaz uprawiania sportu – przyznał Jakub Szumski. Zabrzmiało jak… wyrok, szczególnie biorąc pod uwagę to, że podstawowego bramkarza Zagłębia Sosnowiec „nagle i niespodziewanie” zabrakło w meczu poprzedniej kolejki z GKS Katowice. Okazało się, że Szumski trafił do szpitala.

– Dziś z tego szpitala wychodzi i wraca do nas. W przyszłym tygodniu mają być szczegółowe wyniki badań, wtedy będziemy wiedzieć więcej, jeśli chodzi o przyszłość Kuby – mówi nam trener Zagłębia Dariusz Banasik.
Na początku ubiegłego tygodnia okazało się, że wypożyczony z Legii bramkarz ma powiększone węzły chłonne. Szumski przyjechał do Warszawy, by pod opieką legijnych lekarzy przejść specjalistyczne badania. – Dostałem zakaz uprawiania sportu, ale lekarze nie mieli innego wyjścia. Wolą dmuchać na zimne. Jestem cały czas badany. Nie wiem, jak długo to potrwa. Staram się być dobrej myśli – mówił piłkarz.

Sprawa rzeczywiście była niepokojąca, bo powiększone węzły chłonne oznaczają, że organizm zmaga się z jakąś chorobą bądź stanem zapalnym. Może to być zarówno w miarę łatwa do wyleczenie infekcja bakteryjna, ale również reakcja układu odpornościowego na nowotwór. U Szumskiego tego typu problemy pojawiły się po raz pierwszy.

Pierwsze nieoficjalne informacje są takie, że prawdopodobnie nic groźnego bramkarzowi nie dolega i w najgorszym przypadku czekać go będzie kilkutygodniowa przerwa w grze. – Choć bierzemy również pod uwagę jeszcze pomyślniejszy scenariusz, wedle którego Kuba będzie już mógł zagrać w naszym najbliższym ligowym meczu. Oczywiście jeśli te nieoficjalne informacje się potwierdzą i badania wykażą, że faktycznie nic poważnego mu nie dolega – zaznacza Banasik.

Ten najbliższy ligowy mecz Zagłębie rozegra 1 kwietnia u siebie ze Zniczem. Spotkanie tej kolejki z Górnikiem w Zabrzu zostało bowiem przełożone na 12 kwietnia z powodu powołań dla piłkarzy młodzieżowych reprezentacji. Tak czy inaczej Szumski za kilka tygodni prawdopodobnie raz jeszcze będzie musiał przejść w Warszawie podobny zestaw badań, by wykluczyć to, czego najbardziej się obawiano.

Inne artykuły o: I Liga | Zagłębie Sosnowiec

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli