Sandecja ma już plan na ekstraklasę – grać będzie w Mielcu

Autor wpisu: 10 maja 2017 17:11

Coś tam w głowach piłkarzy zaczyna się już dziać – przyznał po zwycięstwie nad Stomilem trener Sandecji Radosław Mroczkowski. Jego zespół faktycznie znalazł się przed historyczną szansą awansu do ekstraklasy. Ale żeby w tej ekstraklasie zagrać, potrzeba nie tylko sukcesu piłkarzy. Dlatego „coś tam w głowach” musi zacząć się dziać również u nowosądeckich działaczy.

– Jeśli nadarzy się okazja, by znaleźć się w elicie, to jesteśmy za. I to nie tylko zarząd klubu jest za, ale również prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, który deklaruje pomoc, a także kibice i sponsorzy. Ewentualne spotkania ekstraklasy rozgrywalibyśmy na początku na stadionie w Niecieczy, Mielcu lub na obiekcie Cracovii – tłumaczył niedawno dyrektor klubu Paweł Cieślicki.
Już wiadomo, że jeśli Sandecja awansuje do ekstraklasy, w rundzie jesiennej „u siebie” grać będzie w Mielcu. Klub podpisał właśnie wstępną umowę z tamtejszym Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Stadion w Nowym Sączu – czego nikt w Sandecji nie ukrywa – nie spełnia praktycznie żadnych wymogów, jakie przed klubem ekstraklasy stawia Podręcznik Licencyjny PZPN. – Największą bolączką jest brak podgrzewanej murawy, zbyt mała liczba zadaszonych miejsc oraz brak odpowiedniego zaplecza sanitarnego. Zawarta umowa zakłada, że w Mielcu moglibyśmy grać do momentu, gdy zakończy się modernizacja naszego stadionu – mówią działacze Sandecji.
Jak długo potrwać miałaby ewentualna modernizacja ich obiektu? Tego w Nowym Sączu jeszcze nikt nie wie.

Drugą nie mniej istotną kwestią jest powołanie do życia spółki akcyjnej – obecnie klub funkcjonuje jako stowarzyszenie i jako takie licencji na grę w ekstraklasie nie dostanie. Dlatego również w tym temacie poczyniono już odpowiednie kroki. Prezydent Ryszard Nowak zwrócił się z prośbą do przewodniczącej Rady Miasta Nowego Sącza Bożeny Jawor o zwołanie na poniedziałek nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Jej jedynym punktem ma być właśnie powołanie spółki akcyjnej Miejski Klub Sportowy Sandecja. Sprawa jest już w zasadzie przesądzona i z powołaniem takiej spółki nie powinno być żadnego kłopotu.

W Nowym Sączu już na poważnie wdrażają więc plan, którego scenariusz zakłada historyczny awans do elity. Zostało pięć kolejek do końca, a zespół Mroczkowskiego nad 3. w tabeli GieKSą ma obecnie cztery punkty przewagi – zresztą już w piątek zmierzy się z tą drużyną w Katowicach przy Bukowej. Oprócz tego Sandecja zagra jeszcze ze Zniczem (dom), Podbeskidziem (wyjazd), Wisłą (dom) i Miedzią (wyjazd). 12 punktów w pięciu ostatnich meczach na bank zapewni jej miejsce premiowane awansem.

Inne artykuły o: I Liga | Sandecja Nowy Sącz

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli