Ruch tonie, a oni się bawią. Będą konsekwencje

Autor wpisu: 3 kwietnia 2018 12:22

W Chorzowie sprawy mają się coraz gorzej. A jeszcze niektórzy dokładają swoje…

O sytuacji Ruchu pisaliśmy już wiele razy. Problemy finansowe gonią te sportowe i na odwrót. W Chorzowie co prawda nie przyjmują do wiadomości, że klub może za chwilę spaść do II ligi, ale fakty przemawiają na niekorzyść „Niebieskich”. Ostatnia porażka w Tychach 0:2 to kolejny gwóźdź do trumny drużyny z Chorzowa. Tymczasem – na domiar złego – w mediach społecznościowych pojawiły się po spotkaniu zdjęcia dwóch piłkarzy Ruchu, którzy wyjątkowo dobrze się bawili, mimo że ich drużyna znalazła się w wyjątkowo trudnym położeniu.
W internecie opublikowano zdjęcia, na których Vilim Posinković i Bojan Marković uczestniczą w imprezie. Musiało być wesoło, skoro pojawiły się papierosy i buty w rękach…

Sytuację skomentował w Polsacie Sport trener „Niebieskich” Juan Ramon Rocha: – Wiedziałem o tej sytuacji przed programem i rozmawiałem z tym zawodnikiem trzykrotnie (przypominamy, że na zdjęciach są Posinković i Marković – red.). Były to bardzo poważne rozmowy. Uważam, że dobrym ludziom trzeba dawać kolejne szanse, ale niewyobrażalne jest, by po przegranym meczu zachowywać się w taki sposób… Sytuacja ta zostanie rozwiązana bardzo stanowczo, bo nie może być tak, że jeden czy dwóch graczy marnotrawi wysiłek całej reszty. Mamy też swoje problemy finansowe i są osoby, które stają na głowie, żeby je przezwyciężyć, a ja nie mogę tych osób zawieść. Muszę powiedzieć, że jest mi bardzo przykro. Osobiście nie zachowywałem się w ten sposób, gdy sam byłem jeszcze piłkarzem. Po przegranym meczu wstyd mi było iść nawet do sklepu czy powiedzieć sąsiadowi „dzień dobry”, a co dopiero imprezować. Na pewno będziemy tutaj bardzo stanowczy.

Klub wydał dzisiaj w tej sprawie oświadczenie:
Ruch Chorzów z pełną powagą podchodzi do informacji i zdjęć publikowanych w mediach i mediach społecznościowych, a dotyczących zachowania dwóch naszych piłkarzy. Właściwa rekcja wymaga rozmów z samymi zainteresowanymi i sztabem trenerskim. Do czasu ich przeprowadzenia i podjęcia stosownych decyzji powstrzymujemy się od komentowania zdarzenia.

Inne artykuły o: I Liga | Ruch Chorzów

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli