Ruch w jeszcze większych tarapatach?

Autor wpisu: 11 stycznia 2018 11:13

W Chorzowie, tak jak w innych klubach pierwszej ligi i ekstraklasy, rozpoczęto już przygotowania do rundy rewanżowej. To będzie trudna wiosna dla „Niebieskich”. Jakby mało było im problemów w ostatnim roku, wielce prawdopodobne, że dojdą kolejne.

Ruch od dawna boryka się z problemami finansowymi, a co za tym idzie ma zaległości w różnego rodzaju zobowiązaniach. Po spadku z ekstraklasy klub przystąpił do rozgrywek I ligi z pięcioma ujemnymi punktami. A że na początku sezonu drużynie szło jak po grudzie, ciężko było te karne punkty odrobić i wyjść na prostą. Ostatecznie po rundzie jesiennej chorzowianie mają zaledwie 15 punktów, zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a do bezpiecznego, 14. miejsca, tracą pięć punktów. Wiosną czeka ich ciężka walka o utrzymanie, która może okazać się jeszcze trudniejsza po decyzjach, jakie mogą zapaść na Komisji ds. Licencji Klubowych (decyzja ma zapaść 16 stycznia). Chodzi oczywiście o nieszczęsne naruszenie kryterium F.09 Podręcznika Licencyjnego, czyli zaległości finansowe. Za niedotrzymanie terminów klubowi grożą kolejne kary. Przypomnijmy, że za podobne przewinienie ukarano niedawno (w trakcie rozgrywek!) Lechię Gdańsk – odebraniem jednego punktu i karą finansową.
Jeśli taka będzie decyzja w przypadku Ruchu, ich walka o przetrwanie stanie się arcytrudna.
Przykre to, szczególnie kiedy ogląda się takie obrazki jak poniżej…

Inne artykuły o: I Liga | Ruch Chorzów

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli