„Rodzi się wielki zespół”, czyli Smółkę trochę poniosło. Ale tylko trochę…

Autor wpisu: 17 września 2017 16:43

Rodzi się wielki zespół – rzucił po meczu z Katowicami Zbigniew Smółka. Być może trenera Stali nieco poniosło, ale jeśli, to niewiele. Bo i my jesteśmy pod wrażeniem tego, co jego zespół zrobił z GieKSą. Szczególnie w pierwszej połowie.

To było 45 minut, które wstrząsnęło nie tylko Katowicami, ale chyba każdym, kto interesuje się pierwszą ligą. – Nieskromnie powiem, że daliśmy koncert – mówił Smółka i z tym absolutnie trzeba się zgodzić. Rywale, których chyba trochę zżarła presja, bo od początku sezonu przy Bukowej oczekiwania nie idą w parze z wynikami, byli jak dzieci we mgle. Stal rozjechała gości, jakby była walcem. Trzy gole, każdy po katastrofalnych, ale i wymuszonych przez rywala błędach w obronie, niesamowity pressing, gra na jeden, dwa kontakty – oglądało się tę Stal naprawdę z wypiekami.

Niewiele jednak brakowało, by cała ta para poszła w gwizdek, bo w drugiej połowie ze Stali uszło powietrze. Pamiętacie wiosenny mecz tych drużyn w Mielcu? Wymiana ciosów i na koniec 3:3, choć wtedy mecz również znakomicie ułożył się dla Stali – 2:0 do przerwy i już od 20. minuty goście grali w osłabieniu.
– Taka gra, jaką zaprezentowaliśmy w pierwszej połowie, kosztuje bardzo dużo zdrowia, bardzo dużo sił. Zdominował nas rywal w drugiej odsłonie, choć to nadal była taka Stal, jakiej oczekuję. Był pressing, była walka, ale już byliśmy lekko spóźnieni, już brakowało trochę sił. Najważniejsze, że udało się dowieźć to zwycięstwo do końca – dodał Smółka.

Udało, choć przyznać trzeba, że zespołowi, który do przerwy bezdyskusyjnie prowadzi 3:0, a w ostatnich minutach musi drżeć o zwycięstwo i wybijać piłkę na oślep, byle dalej od własnego pola karnego, do wielkości chyba jeszcze trochę brakuje. Nie zmienia to jednak faktu, że i tak Stali należą się gratulacje i słowa uznania. I za wynik, i za emocje, jakie dostarczają w tym sezonie swoim kibicom. Jakiś czas temu do Chojniczanki przylgnęło stwierdzenie, że z nią nie sposób się nudzić. Trzeba powiedzieć, że w tym sezonie ze Stalą również. Szczególnie, gdy w Mielcu gra koncert…

Inne artykuły o: I Liga | Stal Mielec