Prezes Paterman zapewnia: Ruch spłacił wymagane zobowiązania

Autor wpisu: 15 stycznia 2018 21:12

W poniedziałek Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nie ogłosiła publicznie decyzji w sprawie Ruchu Chorzów. Prawdopodobnie stanie się to we wtorek, ale prezes Janusz Paterman zapewnia, że te zaległości, które były wymagane do spłacenia na 15 stycznia, zostały spłacone. Za pięć dwunasta.

Na ostatnią chwilę, czy nie na ostatnią – nieistotne, najważniejsze, czy wierzyciele dostali swoje pieniądze, a prezes Ruchu stwierdził że tak.
„Zgodnie z naszymi zapowiedziami, na konta wierzycieli zostały dzisiaj przelane pieniądze w kwocie odpowiadającej wymaganej na 15 stycznia części zobowiązań – poinformował Janusz Paterman, Prezes Zarządu Ruchu Chorzów SA w restrukturyzacji. – Potwierdzenia dokonanych przelewów przekazaliśmy do centrali PZPN – dodał prezes” – to oficjalny przekaz ze strony klubowej Ruchu Chorzów.
Komisja ds. Licencji Klubowych w poniedziałek z przyczyn czysto logistycznych nie była w stanie potwierdzić komunikatu prezesa, a co za tym idzie oficjalnie ogłosić decyzji, ale jeśli to prawda – a nie ma powodu przypuszczać, by było inaczej – Ruch o zawieszenie licencji nie musi się martwić, a piłkarze mogą spokojnie nadal przygotowywać do rundy wiosennej.
Dodajmy, że ta wymagana na 15 stycznia „część zobowiązań” to było 490 tysięcy złotych, jakie klub był winien byłym piłkarzom z tytułu premii jeszcze z 2016 roku (w sumie koło miliona, ale część została spłacona już wcześniej).

Czy to koniec kłopotów? Niezupełnie. Na Ruchu wisi wciąż sprawa najnowszych zaległości, czyli tych, które były przedmiotem postępowania licencyjnego pod koniec 2017 roku. To ponad 2 miliony złotych, które – według wymogów podręcznika licencyjnego – powinny były zostać spłacone do 30 listopada.
W tym wypadku jeszcze nie ma mowy o tak drastycznym kroku, jak odebranie licencji, ale nad Ruchem wciąż wisi widmo następnych minusowych punktów (ma już ich przecież minus pięć) nałożonych jako kara ze startem wiosennych rozgrywek: od jednego do aż 10. W obecnej sytuacji chorzowian, jakakolwiek strata dodatkowych punktów przy zielonym stoliku i tak brzmiałaby jak wyrok – i bez nich walka o bezpieczną strefę w pierwszej lidze będzie piekielnie ciężka.

Inne artykuły o: I Liga | Ruch Chorzów

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli