Pogoń bierze Szkota z… Białegostoku! Siedlce chcą zamieszać w pierwszej lidze?

Autor wpisu: 22 lutego 2018 13:45

Wyścig zbrojeń w czołówce pierwszej ligi, jakiego byliśmy (czy wciąż jesteśmy) świadkami tej zimy, nie został bez wpływu i na niżej notowane zespoły. W środę Pogoń Siedlce pochwaliła się pozyskaniem Ziggy’ego Gordona – Szkota z polskim paszportem, który ostatni rok spędził w Jagiellonii Białystok.

Nie ma co ukrywać, że 24-letni szkocki obrońca (jego mama urodziła się w Krakowie – stąd i polski paszport Ziggy’ego) w Lotto Ekstraklasie raczej rozczarował. „Raczej”? No po prostu – rozczarował. Rok temu zdawało się, że taki drwal (180 cm i słuszna waga) wprawiony w bojach szkockiej ekstraklasy, gdzie rozegrał blisko 100 meczów, u nas będzie rywali rozsmarowywał po ścianach i murawach. Zwłaszcza podkręcony przez Michała Probierza.
Gordon jednak jakoś ekstraklasy nie podbił. Z różnych powodów Probierz przygotował go dopiero na końcówkę sezonu i piłkarz ostatecznie zaliczył tylko 9 meczów w barwach Jagi.
Po zakończeniu sezonu przedłużono z nim kontrakt o trzy lata, ale u Ireneusza Mamrota Gordon grać przestał. Jesienią na murawie pojawił się tylko w dwóch spotkaniach, w kilku innych siedział na ławce rezerwowych. Nowy trener Jagi miał inne pomysły na obronę w swoim zespole.

Dobra, Jagiellonia to – umówmy się – zupełnie inna bajka niż środek pierwszej ligi. Mimo słabych statystyk Szkota w Lotto Ekstraklasie, wydaje się, że Pogoń Siedlce Dariusz Banasika robi mocny ruch.
Doświadczenia wciąż przecież młodego piłkarza z gry w niesamowicie fizycznej szkockiej lidze (i w ekstraklasie, i w niższej klasie rozgrywkowej) może okazać się nie do przecenienia w trudnych starciach polskiej pierwszej ligi. Tu Gordona raczej nic nie zdziwi i do niczego się specjalnie nie będzie musiał przyzwyczajać.
Można przewidywać, że Pogoń w osobie Gordona zyska bardzo mocny punkt na prawej stronie obrony – piłkarza, od którego można oczekiwać bycia jednym z najlepszych na swojej pozycji w pierwszej lidze.

Tym sposobem Pogoń, do której wrócił Dariusz Banasik, rośnie w siłę. Pozyskała przecież Andrzeja Rybskiego z Chojniczanki, a także 19-letniego, obiecującego napastnika Przemysława Płachetę. Reprezentant Polski w swojej kategorii wiekowej, który ostatnio nauki pobierał w Lipsku i Sonnenhof Grossaspach (trzecia liga niemiecka), wiosną także na poziomie pierwszej ligi może się trochę „porozpychać”.

Ciekawe, ciekawe. Dopiero co Zbigniew Smółka mówił nam, że na dobrą sprawę Podbeskidzie mogłoby być na miejscu Chojniczanki i na odwrót. Szybko może się okazać, że i Pogoń Siedlce trzeba dodać do gronach tych, którzy także gnębią faworytów.

Inne artykuły o: I Liga | Pogoń Siedlce

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli