Pogoda torpeduje start pierwszej ligi. Inauguracja rundy „wiosennej” przełożona?

Autor wpisu: 26 lutego 2018 15:56

Patrząc na to, co dzieje się za oknem, wcale się nie dziwimy, że PZPN rozważa przełożenie inauguracyjnej w tym roku kolejki pierwszej i drugiej ligi. Wątpliwa to przyjemność grać na takim mrozie, a co dopiero to z trybun oglądać… Decyzja w tej sprawie ma zapaść we wtorek.

Cóż, zima postanowiła przypuścić atak na zaplecze ekstraklasy i zamiast radości z powrotu pierwszoligowców do gry, na samą myśl, jak tu wytrzymać w takiej temperaturze, zwyczajnie nas mrozi. Żal tym większy, że ta pierwsza kolejka zapowiada(ła) się wybornie – już w piątek cztery pierwsze zespoły miały grać między sobą, czyli Chojniczanka z Rakowem (działacze lidera już w ubiegłym tygodniu złożyli do PZPN wniosek o przełożenie tego spotkania ze względu właśnie na spodziewany mróz, który uniemożliwia dokończenie koniecznych prac budowlanych na stadionie; obiekt nie będzie gotowy na przyjęcie w piątek widzów) i Miedź z Odrą. Do tego dzień później „przepyszne” starcie z podtekstami, czyli Pogoń Siedlce (trener Dariusz Banasik) z Zagłębiem Sosnowiec. Pisaliśmy niedawno, że prognoza pogody na ten inauguracyjny weekend gwarantuje wszystko poza sportowymi emocjami (TUTAJ), a prognozowana temperatura w tych miastach, w których odbywać się mają mecze, wahać ma się tak od minus sześciu do minus dziesięciu. Zresztą przecież podobnie rzecz ma się z drugą ligą, która także w najbliższy weekend miała rozpocząć tegoroczną część rozgrywek. Przy takiej aurze sens rywalizacji żaden, a ryzyko poważnych kontuzji i chorób bardzo duże. Pamiętajmy, że poniżej ekstraklasy nie ma licencyjnego wymogu posiadania podgrzewanej murawy. Zresztą nawet jakby wszędzie taka murawa była, to żal, by na tak ciekawych meczach można było spotkań na trybunach co najwyżej psa z kulawą nogą.

Stąd PZPN rozważa przełożenie pierwszych tegorocznych kolejek zarówno w pierwszej, jak i drugiej lidze. Rzecznik związku Jakub Kwiatkowski informuje, że decyzja w tej sprawie ma zapaść we wtorek. I choć zazwyczaj dalecy jesteśmy od tego, by grzebać w terminarzach i „rozwalać” rozgrywki przekładaniem spotkań, bo to zawsze wiąże się z psuciem wizerunku ligi (jakikolwiek ten wizerunek by nie był), to tym razem w pełni zrozumiemy taki krok.

Inne artykuły o: I Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli