Pierwsza liga zostaje w Olsztynie, czyli Stomil może grać u siebie

Autor wpisu: 4 sierpnia 2017 08:34

W zasadzie zakrawa to trochę na cud to, że olsztyński klub – notoryczny w ostatnim czasie pacjent Komisji Licencyjnej – suchą stopą przeszedł przez letni proces licencyjny i ostatecznie bez żadnych większych sankcji przystąpił do nowego sezonu. Licencja jest, ujemnych punktów nie ma, stadion też okazał się spełniać wymogi pierwszej ligi…

Niewiele brakowało, by Stomilu w ogóle nie było na piłkarskiej mapie Polski – z poważnym zadłużeniem i brakiem bazy na przyzwoitym poziomie klub w pierwszej instancji licencji nie otrzymał – ale wystarczyło się trochę sprężyć i okazuje się, że pewne rzeczy da się jednak w tym Olsztynie załatwić. Długi spłacone (przynajmniej ich lwia część), nowe ugody zawarte, a stadion? Ostatecznie PZPN uznał, że po dokonaniu niezbędnych poprawek nadal można na nim rozgrywać mecze pierwszej ligi.

Stadion Stomilu to przypadek szczególny. Kto był i widział, ten wie, że czas zatrzymał się tam w latach 80-tych. Mecze można na nim rozgrywać, ale oglądać je w jako takim komforcie już niekoniecznie. A i wygląd skutecznie odstrasza. Gorszy skansen w całej pierwszej lidze mają chyba tylko w Częstochowie. W Olsztynie, zresztą podobnie jak w Częstochowie, kibice i działacze klubu długo walczą z miastem o to, by znalazły się pieniądze na odnowienie tych zabytków. Na razie bezskutecznie. Szkoda, bo Stomil i Raków to sportowe wizytówki swoich miast. Może po tym całym zamieszaniu i postraszeniu brakiem licencji, a potem przymusową emigracją do Ostródy, coś się w tym temacie w Olsztynie zmieni. Oby.

Tak czy inaczej to, że Stomil może jednak rozgrywać domowe mecze u siebie, to dobra wiadomość nie tylko dla tego klubu, który przecież jest z Olsztyna, a nie z Ostródy, ale i całej pierwszej ligi. Mimo wszystko trzeba ludzi ze Stomilu pochwalić za to, jak walczą o to, by klub się nie rozleciał, tylko jak równy z równym mógł stawiać czoła całej reszcie w pierwszej lidze. Grając u siebie, przy swoich kibicach, będzie miał na to na pewno większe szanse. A to oznacza, że liga będzie po prostu ciekawsza.

Inne artykuły o: I Liga | Stomil Olsztyn

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli