Pierwsza liga zmrożona częściowo. Hitu w Chojnicach nie ma, Stal i Katowice zostają w domu

Autor wpisu: 28 lutego 2018 12:21

Chojniczanka – Raków, Olimpia – Stal Mielec i Puszcza – Katowice – to trzy odwołane mecze pierwszej kolejki 2018 roku w Nice 1. Lidze. A może być ich więcej. Właśnie prośbę o przełożenie meczu złożył Górnik Łęczna.

O tym, że pogoda może storpedować start rozgrywek pierwszej ligi pisaliśmy już kilkakrotnie (m.in. „Pierwsza liga skuta mrozem” i „Pogoda torpeduje strat”). Zresztą – pisaliśmy tylko o tym, co każdy z nas widzi, a przede wszystkim czuje na własnej skórze. Okrutne zimno przeszkadza i piłkarzom, i przede wszystkim kibicom. Można było się obawiać, że frekwencja będzie zatrważająco niska, jak to miało miejsce choćby we wtorek w Niecieczy, gdzie na mecz Sandecji z Zagłębiem przyszło niespełna… 80 osób.

Cóż, obawiać się nadal można, bo ostatecznie nie zdecydowano o odwołaniu pierwszej kolejki 2018 roku w Nice 1. Lidze, choć taka decyzja w obecnych warunkach byłaby jak najbardziej zrozumiałą. Odwołano ją w całości jedynie w drugiej lidze, ale pierwszoligowcy jednak będą musieli w większości zagrać.
Nie odbędą się tylko trzy mecze:
Chojniczanka – Raków Częstochowa
Olimpia Grudziądz – Stal Mielec
Puszcza Niepołomice – GKS Katowice.

Chojniczanka już jakiś czas temu wnioskowała o przełożenie meczu – mróz po prostu uniemożliwił dokończenie zaplanowany prac budowlanych na stadionie, więc teraz ostateczna decyzja PZPN nie jest żadnym zaskoczeniem.
Puszcza swój mecz miała grać w sobotę o 14.00, ale dziś murawa stadionu jest równiutko pokryta śniegiem i jak rozumiemy doprowadzenie jej do stanu używalności do soboty graniczyłoby z cudem w tych temperaturach.

Trochę większe zdziwienie budzi odwołanie meczu w Grudziądzu (zważywszy tylko na to, że gra się jednak w innych miastach). Grudziądz nie należy do rejonów w epicentrum niskich temperatur – na sobotę popołudniu na razie prognozowane jest około minus trzech stopni, czyli nie tak najgorzej. Także według prognozy nie powinno być śniegu. No, ale Olimpia ze Stalą nie zagrają.
Mielczanie pilnie trenują w hali i mogą jeszcze chwilę to robić na spokojnie:

Kto zatem ostatecznie będzie się mocował z siarczystym mrozem? Pozostali, czyli:
* Miedź Legnica – Odra Opole w piątek o 20.30 (transmisja w Polsacie Sport), przy prognozowanym na moment meczu minus 10;
* Pogoń Siedlce – Zagłębie Sosnowiec w sobotę o 17.00 przy prognozowanym na porę meczu minus 8;
* Górnik Łęczna – Wigry Suwałki w sobotę o 17.00 przy prognozowanym na porę meczu minus 7;
(aktualizacja: w środowe popołudnie – już po opublikowaniu tego tekstu – także Górnik złożył prośbę o przełożenie spotkania)
* GKS Tychy – Chrobry Głogów w sobotę o 17.00 przy prognozowanym na porę meczu minus 6;
* Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stomil Olsztyn w sobotę o 17.45 (transmisja w Polsacie Sport) przy prognozowanym na porę meczu minus 8;
* Ruch Chorzów – Drutex-Bytovia w niedzielę o 17.00 przy prognozowanym na porę meczu minus 4.

Mróz od niedzieli ma już trochę, trochę odpuszczać, więc pytanie – czy przynajmniej sobotnich meczów nie można było przenieść na niedzielę (w niektórych rejonach kraju ma być już nawet koło zera „za dnia”), co stworzyłoby przynajmniej nieco bardziej komfortowe warunki dla widzów. Ale to pytanie zostanie już bez odpowiedzi.

  • Whdhxhs

    W legnicy minus 4 a nie 10.

    • Grzegorz Kościelniak

      Minus 4 to najcieplenszy mome t dnia a nie o 21

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli