Olczyk i Wełna zagrają w Grudziądzu. Olimpia się dozbraja w defensorów

Autor wpisu: 26 lipca 2017 20:59

Na trzy dni przed ligą Olimpia Grudziądz sfinalizowała jeszcze dwa wzmocnienia. W ekipie Jacka Paszulewicza szansę walki o wyjściowy skład dostaną młodzieżowy reprezentant Polski Michael Olczyk i wracający z Cypru Tomasz Wełna.

Olimpia latem przeszła bardzo gwałtowną zmianę i jej szefowie, a także trener Jacek Paszulewicz, wciąż jeszcze starają się o uzupełnienie czy też wzmocnienie kadry.  W środę ostatecznie zostało przesadzone, że z klubem z Grudziądza zwiążą się wspomniani Michael Olczyk i Tomasz Wełna.
Wełna to 26-letni środkowy obrońca, który karierę zaczynał w Polonii Warszawa, przewinął się także przez Cracovię, ale doświadczenie z ekstraklasy ma skromne – 3 występy. Najwięcej grał w pierwszej lidze w barwach Stomilu Olsztyn.
W ostatnim sezonie próbował sił w cypryjskiej ekstraklasie. W barwach Arisu Limassol rozegrał ostatecznie 14 meczów – na jego korzyść przemawia, że większość z nich już w 2017 roku. W kwietniu i w maju grał nawet regularnie po 90 minut. – Przyjechał do nas na testy i muszę przyznać, że wypadł bardzo ciekawie. Stąd decyzja o pozostawieniu go w drużynie. Będzie walczył o skład – komentuje trener Jacek Paszulewicz.

Michael Olczyk, testowany tego lata też przez Bruk-Bet, wpisuje się zaś w politykę Olimpii polegającą na jak najszerszym promowaniu piłkarzy młodych. To właśnie dzięki temu Olimpia wygrała klasyfikację Pro Junior System w pierwszej lidze. Olczyk ma 20 lat, grał w juniorskich reprezentacjach Polski, a także w drużynie U-20. Defensywny pomocnik (czy też obrońca) jest wychowankiem Schalke 04, w którym to klubie przeszedł wszystkie szczeble kariery młodego piłkarza – aż po drugi zespół, który gra w lidze regionalnej seniorów. Olczyk zadebiutował także w UEFA Youth League. Wydaje się bardzo ciekawym nabytkiem trafiającym pod „obróbkę” trenera Paszulewicza, który przyznaje: – Olczyka obserwowaliśmy już od dłuższego czasu. Teraz pojawiła się okazja, by go wziąć do Grudziądza. Stawiamy na młodzież i wyniki Pro Junior System pokazują, że to się opłaca.

Inne artykuły o: I Liga | Olimpia Grudziądz

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli