Ojamaa wróci do Polski? Estończyk na celowniku Sandecji i Miedzi

Autor wpisu: 17 lipca 2017 15:44

Henrik Ojamaa co prawda furory w barwach Legii nie zrobił, mimo iż niektórzy wróżyli mu tu świetlaną przyszłość, niewykluczone jednak, że do Polski wróci. Estończyka chętnie widziałby u siebie beniaminek ekstraklasy, a także zespół, który o tę ekstraklasę ma zamiar w tym sezonie mocno powalczyć.

Po tym, jak pojawiła się informacje o zainteresowaniu Estończykiem na Twitterze:

zapytaliśmy trenera Miedzi Legnica Dominika Nowaka, czy jest coś na rzeczy. – Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – odpowiada Nowak dyplomatycznie. – Jest jeszcze kilka tematów transferowych, ale dopóki nie zostaną zamknięte, nie mówimy o nich głośno.

Miedź, jak na pierwszą ligę, kadrę ma bardzo mocną. Zresztą tak samo jak w tamtym sezonie. Niemniej, jak tłumaczy Nowak, na kilku pozycjach przydałoby się wzmocnić zespół i zwiększyć konkurencję. Piłkarz o takich umiejętnościach jak Ojamaa (i z tak bogatym CV) byłby z pewnością dla tej drużyny poważnym wzmocnieniem, a na tle całej pierwszej ligi prawdziwą gwiazdą (a na pewno za taką mógłby uchodzić). Co więcej, akurat Miedź na niego byłoby stać.

Tyle że nie tylko zespół z Legnicy jest zainteresowany Estończykiem. Mocno o ściągnięcie tego piłkarza zabiega też Sandecja i wydaje się, że zespół Radosława Mroczkowskiego mimo wszystko stoi na uprzywilejowanej pozycji, bo to w końcu drużyna grająca w ekstraklasie. Dotychczasowe transfery beniaminka przeprowadzane były z głową i wczorajszy mecz z Lechem w Poznaniu (0:0) potwierdził, że raczej nie będą strzałami kulą w płot. Mroczkowski po raz kolejny potwierdza, że daje radę doprowadzić do stanu używalności zawodników po przejściach. Teraz dostał m.in. Cetnarskiego, Brzyskiego i Mraza.

Ojamaa w sezonie 2013/14 w barwach Legii rozegrał 33 spotkania, jednak – jak napisaliśmy – nikt w Warszawie ani na siłę go nie zatrzymywał, ani później po nim nie płakał. Przez kolejne trzy lata grał w… sześciu klubach. Ostatnio w szkockim Dundee FC, natomiast formalnie jest piłkarzem holenderskiego Go Ahead Eagles. W grę wchodzi jego roczne wypożyczenie stamtąd.

Inne artykuły o: I Liga | Miedź Legnica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli