Odra wie, jak pomóc szczęściu. Raz, a dobrze

Autor wpisu: 7 października 2017 15:39

Jak to mawiają: bogatemu diabeł dzieci kołysze. No to pokołysał i bogatej w punkty Odrze. Nie chciało iść z Druteksem-Bytovią. No to karny i poszło.

Był karny ze Stalą Mielec za trzy punkty? No był. Był gol Martina Barana w ostatnich chwilach z Zagłębiem? Był (plus niewykorzystany karny przez Tomasza Nowaka). No, „farci się” Odrze, ale też jeszcze jedno powiedzenie można przywołać: „lepszy zawsze ma szczęście”.
Bo też Odra szczęściu wie, jak pomóc i pomaga na całego trzymając się kurczowo czoła tabeli. Najpierw z niedowierzanie patrzono, jak na to czoło się wspina, potem słychać było gromkie: „eee, zaraz spadnie”. A Odra spadać nie ma zamiaru. Jak się uczepiła, tak nie puszcza.

Właśnie od Druteksu-Bytovii na przykład odskoczyła na całe siedem punktów, o przepaści dzielącą ją od takiego Zagłębia Sosnowiec, co to w planach miało wpisane: „ekstraklasa”, nawet nie ma co wspominać.
W Opolu mogą chwalić się punktami, mogą chwalić się też mądrością. Bo zespół Mirosława Smyły sam sobie potrafi pomóc w trudnych momentach. Jak się dobrze czuje – atakuje, nie patrząc, kto naprzeciw. Jak słabiej – przytrzyma grę, uprzykrzy rywalom i wypunktuje.

W sobotnim meczu z Druteksem-Bytovią gry nie ułatwiali ani rywale, ani – szczególnie w drugiej połowie – deszcz, który lunął nad Opolem. W drugiej części meczu stało sie jasne – kto strzeli, ten wygra. No i tu wyszło wypracowane szczęście Odry. Dośrodkowanie w pole karne, rezerwowy (tym razem) Marcin Wodecki przedłuża głową, a w polu karnym Sebastian Kamiński fauluje wychodzącego w tempo do piłki Rafała Niziołka. Jak to w takich sytuacjach gości sobie poprotestowali, ale raczej nie mieli racji ani sugerując pozycję spaloną, ani tym bardziej czyste zagranie.
Choć po meczu Kamiński bronił się zaskakująco (- Nie dotknąłem zawodnika), to akurat to można między bajki włożyć. Prawdziwsza była druga część wypowiedzi: – Po moim błędzie…
Odra za to miała pewny strzał Szymona Skrzypczaka, 1:0 i fajrant. Znów są trzy punkty w Opolu – to już szósty raz na siedem meczów. Nieźle. Teraz trzeba jeszcze poprawić wyjazdowy bilans w Olsztynie i znów wszyscy się będą dziwić…

Inne artykuły o: Drutex Bytovia Bytów | I Liga | Odra Opole

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli