Mateusz Wieteska najlepszym obrońcą sezonu 2016/17 w pierwszej lidze

Autor wpisu: 7 czerwca 2017 13:01

Tylko pół sezonu w pierwszej lidze wystarczyło mu, by odstawić konkurencję o dwie długości. Waszym zdaniem to piłkarz Chrobrego Głogów, wypożyczony z Legii Warszawa, zasłużył na miano najlepszego obrońcy tego sezonu na zapleczu ekstraklasy. I to zdecydowanie.

Mateusz Wieteska chwalony był na każdym kroku. I w zasadzie nie bez przyczyny. 20-latek ciągnął w pewnym momencie grę walczącego o utrzymanie Chrobrego nie tylko w obronie, ale i w ataku (strzelił trzy bardzo ważne w ostatecznym rozrachunku gole). – Z czystym sumieniem mogę to potwierdzić: zapowiada się z niego naprawdę kawał piłkarza. Jeszcze jest młodzieżowcem, ale jak na obrońcę już gra bardzo dojrzale. W ogóle ma sporo atutów. Trzeba sobie powiedzieć jasno, że mieliśmy mnóstwo szczęścia z tym, że do nas trafił. Chłopak umiejętności ma takie, że dałby sobie radę w każdym klubie pierwszej ligi. Widać, że był prowadzony przez bardzo dobrych trenerów i trenował ze świetnymi zawodnikami. Profesjonalizm na boisku, poza boiskiem. Klasa. Z tym Wieteską to się nam poszczęściło – mówił nam trener Ireneusz Mamrot.

Tak więc Wieteska numerem jeden. A kogo jeszcze wyróżniliście? Na drugim miejscu Krystian Getinger ze Stali Mielec, który pod wodzą Zbigniewa Smółki zrobił kolosalny postęp, na trzecim Bartosz Kopacz, którego w Górniku już nie zobaczą – nowy sezon spędzi w Zagłębiu Lubin.

Oto szczegółowe wyniki głosowania na najlepszego obrońcę sezonu 2016/17:

TUTAJ WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZEGO POMOCNIKA PIERWSZEJ LIGI W SEZONIE 2016/17

Inne artykuły o: fantasy 1Liga | I Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli