Marek Papszun: Z Chojniczanką to sam ze trzy gole bym strzelił

Autor wpisu: 13 sierpnia 2017 13:35

Raków Częstochowa przegrał z Chojniczanką 0:1 po golu w 90. minucie. – To był najlepszy mecz mojej drużyny – zauważył mimo pierwszej porażki w Nice 1. Lidze trener Rakowa Marek Papszun.

Konferencja prasowa po meczu w Częstochowie była pełna kurtuazji, aczkolwiek wypowiedź trenera Krzysztofa Brede zainspirowała Marka Papszuna do z lekka sarkastycznej odpowiedzi.

Brede bardzo chwalił Raków za organizację gry, ale przede wszystkim  dziękował doświadczonym piłkarzom swojej ekipy: – Wyszło doświadczenie naszych piłkarzy takich jak Radek Janukiewicz, Paweł Zawistowski i inni. Naprawdę chciałbym powiedzieć słowa uznania dla tych chłopaków za wykonanie tak ciężkiej pracy. Odnieśliśmy w tym tygodniu trzy zwycięstwa (Stomil, Bełchatów w PP i Raków – red.), w tym dwa wyjazdowe. Jestem dumny z zespołu, który w bardzo trudnych momentach nie pękł, który utrzymał koncentrację.

Szybko okazało się, że trener Marek Papszun ma trochę inny obraz meczu, w którym Raków miał sporo sytuacji podbramkowych, przeważał momentami dość wyraźnie, a gola stracił minutę przed końcem gry.
– Mam nadzieję, że następnym razem to my będziemy mieli szczęście, bo Chojniczanka miała go go bardzo dużo. Doświadczenie zawodników, doświadczeniem – oczywiście nic nie umniejszając rywalom, ale w takich sytuacjach, w jakich się znaleźliśmy, to myślę, że i moje doświadczenie też by pomogło i ze trzy bramki bym strzelił – tu trener Papszun uśmiechnął się pod nosem.
Aczkolwiek oczywiście raczej do śmiechu nie było, bo Raków przez gola w 90. minucie Adriana Ryczkowskiego stracił szansę na pozostanie zespołem bez porażki po trzech kolejkach. – Trudno było tego meczu nie wygrać – podsumowywał dość dobitnie trener Rakowa. – My byśmy byli niezadowoleni z remisu… Ale piłka jest taka, że jeśli jesteś niezadowolony z tego, co możesz mieć, to nie masz nic. Jak w życiu… Jeśli trener Brede może być zadowolony z postawy swoich zawodników, to ja mogę być dumny ze swoich. Bo to był najlepszy mecz mojej drużyny. Wynik jest niestety bezwzględny, ale to nie może zaciemnić poziomu gry, jaki zaprezentowaliśmy. To byłoby niesprawiedliwe.