Mandrysz zaraz będzie wolny. W Katowicach już na niego czekają

Autor wpisu: 12 czerwca 2017 14:08

W środę w Katowicach mają przedstawić trenera, który poprowadzi GieKSę w nowym sezonie. Wiele wskazuje na to, że będzie to Piotr Mandrysz. Ma on co prawda wciąż jeszcze ważny kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec, ale jutro ten kontrakt ma zostać rozwiązany.

Mandrysz to bardzo „wygodny” wybór, jeśli chodzi o GieKSę. Po pierwsze, swój chłop – z regionu. Po drugie, był ostatnio częstym gościem na meczach przy Bukowej (w Katowicach gra jego syn Paweł), więc zdążył poznać zespół i wyrobić sobie zdanie na jego temat. Po trzecie, ma doświadczenie w walce o awans do ekstraklasy. A przecież GieKSa – zgodnie z tradycją – znów będzie chciała o ten awans powalczyć.
Kilka dni temu pytaliśmy Mandrysza o to, co słychać w temacie jego przejścia na Bukową. – Na razie wciąż jestem pracownikiem Zagłębia Sosnowiec – mówił, dając do zrozumienia, że dopóki sprawa nie będzie dogadana na sto procent, on „pracownikiem” Zagłębia być nie przestanie. Słynny konflikt z piłkarzami – których nota bene w Sosnowcu już nie ma – doprowadził do tego, że misja budowy Zagłębia, które pod wodzą Mandrysza miało wywalczyć awans do ekstraklasy, skończyła się bardzo szybko. Ponieważ jednak jesienią w Sosnowcu trener podpisał dwuletni kontrakt na całkiem przyzwoitych warunkach, nie widział powodu, by ten kontrakt zrywać. Umowa wciąż więc obowiązuje, tak samo jak pensja co miesiąc przelewana na konto Mandrysza, mimo iż szkoleniowcem Zagłębia nie jest od grudnia.

We wtorek ma jednak dojść do rozwiązania kontraktu Mandrysza z Zagłębiem, a w środę szkoleniowiec ma oficjalnie zostać trenerem GKS Katowice.
Przy Bukowej tuż po dymisji Jerzego Brzęczka po porażce 2:3 z Kluczborkiem zaczęto szukać nowego trenera – Janusz Jojko w tej roli dograł jedynie sezon do końca. Poważnie sondowano możliwość zatrudnienia Mariusza Rumaka, na giełdzie pojawiały się też nazwiska Dominika Nowaka (został trenerem Miedzi), a nawet Macieja Bartoszka. Mandrysz był w tym gronie jednak od początku bardzo poważnym kandydatem.

Inne artykuły o: GKS Katowice | I Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli