Makengo już trafia dla Zagłębia. I to dwa razy

Autor wpisu: 28 stycznia 2017 17:13

Jeśli sobotni sparing z Odrą Opole miał być dla niego testem przydatności do drużyny Zagłębia, to trzeba powiedzieć, że zdał go co najmniej na piątkę. Dwa gole, ogień w nogach i duża pewność siebie – Terence Makengo pokazał, na co go stać. W Sosnowcu mogą chyba odetchnąć, bo dość szybko znaleźli następcę Vamary Sanogo.

O 24-letnim Francuzie (ma też obywatelstwo Demokratycznej Republiki Konga, skąd pochodzą jego rodzice) rozmawialiśmy w piątek z trenerem Zagłębia Dariuszem Banasikiem (TUTAJ). Szkoleniowiec był już po kilku treningach z Makengo i nie ukrywał, że chłopak ma olbrzymi potencjał. Szybki, dynamiczny, ze smykałką do gry kombinacyjnej, do tego bez problemu błyskawicznie potrafi znaleźć się na dogodnej pozycji. – To napastnik, jakiego szukaliśmy, ale o tym, czy z nami zostanie, zadecyduje sobotni sparing z Odrą Opole. Jeśli Makengo pokaże na tle rywala to wszystko, co prezentował na treningach, wtedy pewnie ostatecznie nas do siebie przekona – mówił nam Banasik. A że z wiadomych powodów Zagłębiu ze znalezieniem następcy Sanogo się śpieszy, trener dodawał, że drugiej szansy Makengo nie dostanie. Albo pokaże, albo wyjedzie.

No to pokazał. Dwa gole już w pierwszej połowie (ostatecznie Zagłębie wygrało 4:1) w zasadzie powinny rozwiać wątpliwości ludzi z Sosnowca. A jeszcze biorąc pod uwagę potencjał, jakim sosnowiczanie dysponują w drugiej linii – akurat przeciwko Odrze w pierwszej połowie zagrali: Sebastian Dudek, Tomasz Nowak i sprowadzony z Legionovii 18-letni Sebastian Milewski – to trzeba powiedzieć, że Francuz nie powinien mieć najmniejszych kłopotów z wtopieniem się do drużyny Zagłębia. Zresztą już widać, że większych problemów ze zgraniem mieć nie będzie. No i spokojnie powinien być w stanie nadrobić zaległości motoryczne (pół roku był bez klubu), tak by w marcu być pełnowartościowym graczem drużyny, która ma zamiar bić się o awans do ekstraklasy.

A że faktycznie Vamarę Sanogo przypomina nie tylko sylwetką, ale i stylem gry, można dostrzec, oglądając skrót sparingu Zagłębia z Odrą:

Inne artykuły o: I Liga | Zagłębie Sosnowiec

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli