Majecki wraca do Mielca. Wiosnę spędzi w Stali

Autor wpisu: 23 stycznia 2018 09:35

Legia wybiera się na kolejne zgrupowanie, tym razem do Hiszpanii, ale bez Radosława Majeckiego. Młody bramkarz, który ćwiczył z legionistami podczas obozu w USA i zagrał w dwóch meczach we Florida Cup – gdzie jako jedyny golkiper Legii nie wpuścił gola, wraca do Mielca, gdzie spędził rundę jesienną.

To było pytania, na które dotychczas nikt w Stali nie znał odpowiedzi, mianowicie czy wiosną Majecki nadal będzie piłkarzem pierwszoligowca. Latem został co prawda wypożyczony na cały sezon, ale w umowie zawarto zapis, według którego mistrzowie Polski mieli prawo skrócić to wypożyczenie po pierwszej części sezonu. I to był scenariusz jak najbardziej realny, tym bardziej że Legia zażyczyła sobie, by Majecki pojechał z nią na pierwszy zimowy obóz. 18-latek miał za sobą bardzo udaną rundę, przez wielu kibiców i ekspertów został uznany za najlepszego golkipera w pierwszej lidze, a choć w zespole mistrzów Polski hierarchia w bramce ustalona została już dawno, to przecież wiadomo, że za chwilę będzie się to zmieniać. Tym bardziej że Arkadiusz Malarz w czerwcu skończy 38 lat i wciąż nie wiadomo, czy na kolejny sezon zostanie przy Łazienkowskiej, a Radosław Cierzniak ostatnio – jak to mówił Jacek Kazimierski – zardzewiał, bo nie gra. Stąd pomysł, by przyjrzeć się Majeckiemu w trakcie treningów i podczas meczów.

– Legia swoich wychowanków zawsze ogląda w trakcie okresu przejściowego, często zabiera ich na zgrupowania. Ale decyzja dotycząca tego, czy Radek wiosną nadal będzie mógł bronić dla Stali, czy zostanie w Legii, zapadnie pewnie w styczniu. Mam nadzieję, że będzie dla nas pozytywna. Zdajemy sobie sprawę, że jest taka możliwość, iż Radek już do nas nie wróci, jednak liczę na to, że po styczniowym obozie z Legią jednak… wróci i w lutym pojedzie na obóz z nami. Do tego czasu ekstraklasa już wystartuje, więc decyzja dotycząca przyszłości Radka będzie musiała być podjęta – mówił nam jeszcze w grudniu trener Stali Zbigniew Smółka.
Tak czy inaczej, już w trakcie styczniowych przygotowań, dodawał: – Jeśli Radek na wiosnę zostanie w Legii, to zapewniam, że u nas nikt z tego powodu nie będzie panikował. To prawda, że kapitalnie się u nas wypromował, ale teraz być może nadejdzie czas na kolejnego świetnego młodego bramkarza, którego mamy w kadrze. Rafał Strączek to rówieśnik Radka, świetny chłopak, gotowy do gry. Jestem przekonany, że jeśli dostanie szansę, to spokojnie ją wykorzysta.

I Strączek rzeczywiście przygotowywany jest na tego pierwszego. Przynajmniej tak to wygląda na razie, bo w pierwszym tegorocznym sparingu Stali (1:3 z Cracovią) zagrał całe spotkanie.

Niemniej w Stali wiosną będą mieli również Majeckiego. W Legii sztab szkoleniowy zdecydował, że powrót do Mielca będzie w tym momencie najlepszą opcją dla tego młodego zawodnika. A to oznacza, że uznano, iż w najbliższej rundzie w barwach pierwszego zespołu mistrzów Polski miałby niewielkie szanse na grę – ani w lidze, ani w Pucharze Polski. I jeśli rzeczywiście miałby wiosnę spędzić na ławce lub grając w trzecioligowych rezerwach, to bardzo dobrze, że podjęto taką decyzję. Tym bardziej że runda rewanżowa na zapleczu ekstraklasy zapowiada się pasjonująco, a Stal wygląda na zespół, który ma grać w tym spektaklu jedną z głównych ról. No a przy okazji zanosi się na bardzo ciekawą rywalizację o wyjściowy skład między dwoma osiemnastolatkami.

Inne artykuły o: I Liga | Stal Mielec

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli