Mają rozmach… W Ruchu ustalili premie za awans do ekstraklasy

Autor wpisu: 15 listopada 2017 11:49

Zawodnicy kadry I zespołu mają prawo do dodatkowej nagrody za uzyskanie awansu do ekstraklasy. Wysokość nagrody ustala się na kwotę 800 000 zł – ogłosili działacze Ruchu.

Złośliwi mogliby powiedzieć, że patrząc na sytuację zespołu i na to, że przez całą pierwszą część sezonu Niebiescy nawet na moment nie opuścili ostatniego miejsca, równie dobrze ta premia mogłaby wynieść i sto miliardów dolarów, bo prawdopodobieństwo jej zgarnięcia przez piłkarzy jest mniej więcej takie, jak to, że wylądują w tym roku na Marsie (inna sprawa, że ostatnio w Chorzowie z wypłacaniem premii mieli poważne problemy…). Tak czy inaczej komentarz Siary jak znalazł:

Ale może w tym szaleństwie jednak jest metoda? Przynajmniej na to, by się utrzymać, co jeszcze niedawno było w Ruchu celem numer jeden. I nadal powinno być. W Chorzowie tłumaczą, że po pierwsze – niezależnie od sytuacji drużyny w tabeli, takie bonusy powinno się ustalić, by w razie czego – gdyby stał się cud – wszystko było potem czarno na białym. A po drugie, utrzymania są pewni, a wiosną zdarzyć się może w tej lidze przecież wszystko.

To faktycznie mocno odważne podejście do sprawy. Co prawda przykład Górnika z ubiegłego roku pokazuje, że różne cuda się w tej pierwszej lidze zdarzają, niemniej akurat zabrzanie na półmetku poprzedniego sezonu byli w zdecydowanie lepszej sytuacji niż teraz jest Ruch. Zajmowali 8. miejsce i mieli 10 punktów więcej niż mają Niebiescy. Piłkarzom z Chorzowa nawet ewentualne zwycięstwo w zaległym meczu z Wigrami nie pomogłoby przesunąć się w górę tabeli, więc tak jak zaczynali sezon na ostatni miejscu, tak na półmetku wciąż to miejsce okupują. Górnik rok temu do miejsca premiowanego awansem tracił 8 punktów. Dziś Ruch traci dwa razy tyle. I trudno przypuszczać, by nawet mocno spłaszczona tabela, czy planowana reforma powiększenia ekstraklasy mogła Niebieskim pomóc.

Odkąd zespół objął Juan Ramon Rocha, Niebiescy faktycznie punktują na miarę czołówki ligi. Licząc od tego momentu, tylko Raków w tym czasie zgromadził więcej punktów od Ruchu. Ale nawet z tak dobrą średnią w rundzie rewanżowej (1,8 pkt na mecz), strat z początku sezonu odrobić będzie nie sposób. Górnik do awansu potrzebował 58 punktów. By tyle mieć (co wcale nie musi przecież zapewnić awansu, ale załóżmy, że może), Ruch w pozostały 18 spotkaniach musiałby zdobyć 44 punkty, czyli mieć średnią na poziomie 2,5 pkt na mecz. Życzymy Ruchowi jak najlepiej, ale nawet przy tak dobrym fachowcu jak Argentyńczyk, wydaje się to po prostu nierealne. Za to jak najbardziej realne wydaje się utrzymanie i tego w tym sezonie w Chorzowie powinni się przede wszystkim trzymać.

Inne artykuły o: I Liga | Ruch Chorzów

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli