Łopatko wraca do Stomilu? Tak, ale w innej roli…

Autor wpisu: 24 listopada 2017 11:36

Po zwolnieniu Tomasza Asensky’ego pojawiły się nieoficjalne informacje, że do Stomilu w roli pierwszego szkoleniowca wróci Adam Łopatko. Tym bardziej że Łopatko widziany był na treningu z pierwszą drużyną…

Teraz oficjalnie wrócić by nie mógł, co najwyżej „incognito”, bo w jednej rundzie nie można prowadzić dwóch zespołów w tej samej klasie rozgrywkowej, a Łopatko przez dziesięć kolejek jesieni był trenerem Pogoni Siedlce, ale jakby co – od zimy przeszkód formalnych już nie będzie. Na razie co prawda pierwszym trenerem został 33-letni Michał Alancewicz, ale to ponoć tylko na dwa ostatnie mecze w tym roku.

Byłby to powrót nieco zaskakujący, bo w czerwcu Łopatko sam ogłosił rozstanie ze Stomilem, tłumacząc, że ma już dość „kopania się z koniem”. Zresztą później kilka razy „pociągnęli się w mediach za wąsy” z prezesem Mariuszem Borkowskim, ale z drugiej strony podobno kto się lubi, ten się czubi… Tak czy inaczej Łopatko do Olsztyna wrócił i nawet w tym tygodniu był widziany na zajęciach z piłkarzami pierwszej drużyny Stomilu, czego nie ukrywają sami zawodnicy. Ale nam mówi, że wrócił w zupełnie innej roli…

– Krążą po Olsztynie i nie tylko pogłoski, że wraca pan do Stomilu i ma zostać tam pierwszym trenerem. Prawda? – spytaliśmy trenera.
–  Nie wracam. Na tę chwilę nie ma w ogóle takiego tematu.
– A jeśli temat się pojawi i dostanie pan propozycję od prezesa, to?
– Nie ma sensu na ten temat w ogóle gdybać. Mam inne plany na siebie, więc naprawdę nie ma o czym rozmawiać. Jestem po wstępnych rozmowach i wszystko wskazuje na to, że będę w klubie jako koordynator, ale nie w Stomilu Olsztyn SA, tylko w Akademii Sportu. Mój serdeczny kolega Michał, który był u mnie asystentem w szkole, gdzie pracowałem przy klasach sportowych, został na te dwie kolejki pierwszym trenerem i poprosił o pomoc, więc nie odmówiłem. Jak trzeba mu coś przeanalizować, to mu przeanalizuję, jak trzeba podpowiedzieć, to podpowiem. Jeśli chodzi o więcej, to nie ma tematu.
– Był pan na treningu, rozmawiał z piłkarzami, niektórzy sugerują, że prowadził odprawę – nic więc dziwnego, że pojawiły się takie, nazwijmy to, przypuszczenia.
– Michał jest młodym trenerem, bez doświadczenia na tym poziomie, więc zwrócił się z prośbą o pomoc. Pomogę, bo czemu miałbym tego nie zrobić? Ale to wszystko, bez żadnych zobowiązań na przyszłość – zaznacza Łopatko.

Stomil gra dziś przedostatni mecz w tym roku – z Chojniczanką, w czwartek ostatni, zaległy z 15. kolejki, z Wigrami. Oba spotkania w Olsztynie. A w przerwie zimowej pojawić się tam ma następny szkoleniowiec.

Inne artykuły o: I Liga | Stomil Olsztyn

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli