Nie tylko CO Klimala zrobił, ale JAK to zrobił. Obowiązkowo do obejrzenia!

Autor wpisu: 5 kwietnia 2018 10:40

Dwa gole Patryka Klimali przyczyniły się walnie do tego, że Wigry Suwałki w środę wygrały zaległy mecz ze Stomilem Olsztyn 2:1 i awansowały na trzecie miejsce w tabeli. Ale do tego trzeba zauważyć, nie tylko jak ważne były to gole, ale na dodatek jak efektowne!

Patryk Klimala, dzięki skuteczności, stał się bardzo ważną postacią osiągnięć ekipy Artura Skowronka. Jego trafienia tej wiosny były kluczowe nie tylko dla zwycięstwa w Ostródzie (tam teraz rywali podejmuje Stomil), ale w ostatnim miesiącu także w Częstochowie (1:0) i w Łęcznej (także 1:0). W sumie z 9 golami Klimala w Nice 1. Lidze ustępuje tylko Szymonowi Lewickiemu (Zagłębie) i Mateuszowi Machajowi (Chrobry) – oni mają po 11 bramek.
19-letni reprezentant Polski wykorzystuje szybkość, spryt i technikę. Naprawdę fajnie to wygląda – w Ostródzie jego gole były z serii „brawa na stojąco”. Oba. Najpierw w 24. minucie – podbicie piłki… podeszwą i soczyste, błyskawiczne uderzenie z półobrotu. Potem (w 59. minucie na 2:1) – piekielnie mocna bomba w pełnym biegu z bocznego sektora pola karnego.
Naprawdę warto zobaczyć na nagraniu telewizji klubowej Stomilu Olsztyn:

Trzeba zauważyć, że w obu akcjach kluczowe podania zaliczył Serhij Pyłypczuk, no ale do jego niebagatelnej roli w grze Wigier też można się już przyzwyczaić.

Klimala po meczu, w wypowiedzi dla strony internetowej Wigier Suwałki, przede wszystkim zwrócił uwagę już na sobotni, piekielnie ważny, mecz Wigier z Katowicami (póki co pod wodzą Jacka Paszulewicza – komplet zwycięstw). No i na to, że piłkarze Artura Skowronka liczą na pełny stadion i gorący doping.
– Jako zawodnik mogę powiedzieć, że gra przy pełnych trybunach jest zdecydowanie lepsza. Kibice na Zarzeczu zawsze nas wspierają i liczymy na to samo w sobotę. Mamy nadzieję na doping ze zdwojoną siłą! – zauważył młody napastnik Wigier.

Inne artykuły o: I Liga | Stomil Olsztyn | Wigry Suwałki

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli