Klimala użądlił, Piasecki lobował, Błąd podkręcał, a Chojniczanka jak z podręcznika. WIDEO

Autor wpisu: 2 kwietnia 2018 13:21

Jeśli ktoś przez świąteczne zamieszanie przeoczył, podpowiadamy, co warto zobaczyć z pierwszoligowej Wielkiej Soboty. Szczególnie polecamy ukłucie Patryka Klimali w doliczonym czasie meczu Raków – Wigry, kapitalny lob Fabiana Piaseckiego z 25. metra w Miedź – Chrobry, no i podręcznikowe akcje Chojniczanki. A, jest też i niesamowite trafienie Adriana Błąda w meczu Katowic z Zagłębiem.

Jak wiemy, całą kolejkę Nice 1. Ligi skumulowano na Wielką Sobotę, może dlatego na gorąco trudno było ogarnąć wszystkie wydarzenia. A działo się, działo naprawdę ciekawie. Zresztą – żadne zaskoczenie. Do tego akurat jesteśmy przyzwyczajeni, że jak gra pierwsza liga, zawsze jest ciekawie.
Co warto sobie przypomnieć, gdy już powoli zaczyna opadać kurz świątecznego zamieszania, a ze stołów znikają resztki?

Po pierwsze – użądlenie Patryka Klimali. To już był doliczony czas gry meczu Raków – Wigry (o którym pisaliśmy TUTAJ). Patryk Klimala jak błyskawica wystartował do świetnego prostopadłego zagrania „w uliczkę” Damiana Gąski i użądlił jak rasowy snajper, którym przecież stara się zostać. Wigry wygrały 1:0.
Gol Klimali – w nagraniu Wigry TV:

Po drugie – rogal Adriana Błąda. Jasne, wszystkie mecze sobotniej kolejki były z jakiegoś powodu ważne, ale ten może… najważniejszy. GKS Katowice Jacka Paszulewicza szukał potwierdzenia swej jakości w meczu z rywalem „zza miedzy”, czyli z Zagłębiem ma się rozumieć.
Z Zagłębiem, które po remisie z Puszczą i porażce z Miedzią musi za wszelką cenę zdobywać punkty, jeśli chce trzymać się czołówki. Nie zdobyło. A zdecydował o tym rogal Adriana Błąda spod linii bocznej boiska. Nikt nie przeciął świetnie bitej piłki, zdezorientowany Dawid Kudła interweniował spóźniony. 1:0 dla Katowic – to trzecie z rzędu zwycięstwo katowiczan, którzy tym samym uciekli Zagłębiu na 6 punktów (przy jednym meczu mniej). A sosnowiczanie w tabeli – daleko, daleko…
Gol Błąda – od 2:00 min. (za PiłkarscyFanatycy3):

Po trzecie – lob Fabiana Piaseckiego. Prestiżowe derby Miedzi z Chrobrym tym razem na remis 1:1. Warto zauważyć, że Chrobry to pierwszy zespół w tym roku, któremu udało się zatrzymać Miedziankę w bezkompromisowym gromadzeniu kompletów punktów (wcześniej wygrane z Odrą, Zagłębiem i Wigrami). Na skrótach z meczu widać dobrze, że podopieczni Dominika Nowaka byli tak samo napędzeni ofensywnie, jak i w poprzednich spotkaniach. Tym razem jednak w wielu sytuacjach podbramkowych coś (lub ktoś – czyli Sławomir Janicki) stało na przeszkodzie w wykończeniu dobrze wyprowadzanych akcji. Gwoli sprawiedliwości – świetny mecz rozegrali także podopieczni Grzegorza Nicińskiego, więc generalnie mecz jako widowisko naprawdę mógł się podobać.
Ozdobą jednak gol Fabiana Piaseckiego w 17. minucie – gdy napastnik Miedzi lobował Janickiego z 25. metra (bramkarz Chrobrego nie miał wyjścia – musiał ruszyć przed pole karne próbując zatrzymać pędzącego napastnika)! Na nagraniu – od 2:10 min. (za Miedź TV):

Po czwarte – dwie zabójcze akcje Chojniczanki po przechwytach w środkowej strefie. O meczu Chojniczanka – Odra Opole 2:1 pisaliśmy TUTAJ. A na poniższym skrócie warto przyjrzeć się, jak piłkarze Krzysztofa Brede znakomicie „rozklepali” w szybkim ataku defensywę opolan (do której zresztą w ostatnich meczach sporo zarzutów – tu „grzechy” zaniechania znów dały znać o sobie).
Gol Macieja Górskiego (akcja zaczęła się od kuriozalnego błędu Rafała Brusiły pod linią boczną boiska) od 2:55 min. i gol Adama Ryszkowskiego – od 5:08 (za Chojniczanka TV)

Przy okazji przypominamy – w środę dwa zaległe mecze Nice 1. Ligi: Stomil – Wigry (to jeszcze ta zaległość z jesieni) i Raków – Odra.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli