Kibice w szatni Zagłębia „rozbierają” piłkarzy, czyli skandaliczny finisz sezonu w Sosnowcu

Autor wpisu: 4 czerwca 2017 16:49

Koniec sezonu w Sosnowcu okazał się bardziej gorący, niż można się było spodziewać. I nie chodzi o to, iż w końcowym rozrachunku zespół nie awansował do ekstraklasy, ale o emocje, jakie towarzyszyły tej okoliczności. Swoją złość po końcowym gwizdku postanowili wylać kibice. I to w szatni piłkarzy. A ci musieli oddać im swoje stroje.

Wszystko zaczęło się od tego, że po zakończeniu spotkania z Tychami zawodnicy niezbyt chętnie chcieli podejść do kibiców, bo ci zaczęli obrzucać ich epitetami. Piłkarze zawrócili i udali się w kierunku szatni. Trudno się dziwić, że nie chcieli słuchać wyzwisk pod swoim adresem. Zwłaszcza po wygranym 2:1 meczu i zajęciu 3. miejsca na koniec sezonu. A skoro piłkarze nie przyszli do fanów, to fani postanowili przyjść do piłkarzy.

Zagłębie zostało z pustymi rękoma. „Dziady nie zasługują na grę w ekstraklasie”

Kibice bez żadnego problemu przedostali się do budynku klubowego, a następnie w miejsce, gdzie mogą przebywać wyłącznie pracownicy klubu, piłkarze i dziennikarze. Sytuacja jest o tyle zaskakująca, a wręcz szokująca, że mimo sporej liczby ochroniarzy, nie podjęto żadnej próby zatrzymania owej grupy.

Największym zarzutem w kierunku zawodników było to, że odpuścili poprzednie spotkanie z Chrobrym (0:1), które przesądziło ostatecznie o tym, że to Górnik Zabrze cieszy się z awansu do ekstraklasy, a nie Zagłębie Sosnowiec. Mówiono o sprzedaniu meczu, dbaniu o własne dobro, a nie dobro klubu, braku ambicji i tym, że zawodnicy grają u bukmachera za naszą południową granicą. Wszystkie rozmowy toczyły się początkowo przed wejściem do szatni z kilkoma piłkarzami, ale ostatecznie kibice postanowili wejść do środka na rozmowę z całą drużyną. Ochroniarze w tym czasie jedynie przyglądali się całej sytuacji. Piłkarze musieli oddać kibicom stroje, a także wysłuchać tego, iż nie są godni nosić klubowych barw Zagłębia Sosnowiec.

Nie ma co ukrywać, że oliwy do ognia dolał sam prezes klubu Marcin Jaroszewski już przed spotkaniem. Zasugerował on wprost w wywiadzie dla katowickiego „Sportu”, że piłkarze w Głogowie przeszli obok spotkania, a sam mecz wyglądał jak z czasów „Fryzjera”. Do tego wszystkiego dodał, iż „dla dziadów nie ma miejsca w ekstraklasie”.

Zaskoczenia tym, że grupa kibiców weszła do szatni bez żadnego problemu, a ochrona nie podjęła żadnej interwencji, nie ukrywali sami piłkarze. Tomasz Nowak w bardzo mocnych słowach po całym zdarzeniu wyperswadował pracownikom służb, co myśli o ich pracy. Piłkarz nawet nie chciał udzielać wywiadu, mówiąc, że mógłby po tym, co powie, wylecieć z klubu albo klub mógłby mieć problemy. Co miał na myśli? Wiadomo.

– Może nie powinienem tego mówić, ale powiem. Brakowało nam tego dopingu w tej rundzie. Można powiedzieć, że jakby ten cały stadion był za nami, dopingował, żył, to może te dwa trzy, punkty mielibyśmy więcej – tak o kibicach powiedział na pomeczowej konferencji trener Dariusz Banasik.

Teraz ciekawe, czy ktoś odpowie za ten incydent. Za to, że pozwolono grupie wkurzonych fanów na wtargnięcie nie tylko do klubowego budynku, ale również do szatni piłkarzy. Bo mogło skończyło się dużo gorzej niż tylko na burzliwej wymianie zdań i „rozebraniu” piłkarzy.

Inne artykuły o: I Liga | Zagłębie Sosnowiec

 • Marian Hanak

  No tak, według panow piłkarzy to kibice przegrywali mecze. Może chociaż trochę spojrzeliby samokrytycznie na siebie. Takich cwaniakow nam nie potrzeba

 • dawidt

  Skandalem było odpuszczenie meczu z Chrobrym. Nie pierwszy raz Zagłębie przegrywa sezon w takim stylu na finiszu rozgrywek. Ponownie Zagłębie w magiczny sposób straciło awans do Ekstraklasy na kilka kolejek przed końcem.

  • Piotr Rusek

   skandalem to było zwolnienie Mandrysza przez pseudo piłkarza Dudka i wypowiedź w Polsacie odpuszczali mecze bo im się trener nie podobał

 • ScCcccc

  Banasik po tej wypowiedzi o kibicach wypier……aj

 • Piotr Rusek

  dość ciekawa wypowiedź 2 trenera Banasika może mi zdradzi czy to piłkarze przepraszam piłkarzy bo ci co grają w Zagłębiu nie wiadomo z jakiej łapanki są czy kibice w takim razie niech Banasik wraz z klubem wypłacą kibicom premie

 • rob6662

  Wiadomo było,że nie awansują bo z takim budżetem długo by tam nie pograli.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli