Jerzy Brzęczek wyjątkowo ostro po meczu z Miedzią: Jestem wściekły

Autor wpisu: 14 kwietnia 2017 13:16

GKS Katowice popsuł sobie humor na święta przegrywając z Miedzią Legnica na własnym stadionie w Wielki Czwartek 0:2. Na dodatek po dwóch golach straconych w końcówce spotkania (o meczu TUTAJ). Trener Jerzy Brzęczek nie ukrywał na konferencji pomeczowej: – Jestem wściekły!

– Miedź w tych dwóch akcjach pokazała nam, jak należy zamknąć sprawę. Mamy stuprocentowe sytuacje, a nie wykorzystujemy tego. Miedź jest doświadczonym zespołem i potrafiła skorzystać na naszych błędach – mówił Jerzy Brzęczek.
I dodawał bardzo ostro: – Powiem szczerze, że po raz pierwszy jestem strasznie wściekły po tym, co zrobiliśmy. Że w tak prosty sposób, w tak łatwy sposób oddaliśmy zwycięstwo Miedzi. Tym bardziej, że w poprzednich dwóch spotkaniach wypracowaliśmy sobie niezłą sytuację, a dzisiaj to zaprzepaściliśmy. Zabrakło nam głodu strzelania bramek. Jak nie będziemy wygrywać u siebie, trudno myśleć o awansie. Musimy się zastanowić nad rozwiązaniem – co dalej? To wielkie rozgoryczenie, że przegraliśmy.
W tym roku GieKSa ewidentnie cierpi, gdy przychodzi jej grać na własnym stadionie. Remis ze Stomilem, przegrana z Podbeskidziem i teraz Miedzią – to domowy bilans od wznowienia rozgrywek. Podopieczni Brzęczka mają za sobą co prawda dwa udane mecze wyjazdowe, ale oba z zespołami z dołu tabeli (Znicz, Wisła).

W zupełnie innym nastroju był ze zrozumiałych powodów trener Ryszard Tarasiewicz. W zasadzie dla Miedzi mecz w Katowicach był jeszcze ważniejszy niż dla gospodarzy – jeśli chodzi o układ tabeli. Gdyby Miedzianka przegrała – czołowe drużyny mogły jej uciec nawet na 8 punktów, co w szalonej pierwszej lidze jest stratą trudną do odrobienia.
– Zagraliśmy dobry mecz. Nie chcę być patetyczny, ale stało się to w wyjątkowym tygodniu – po swojemu skomentował trener Miedzi.

Inne artykuły o: GKS Katowice | I Liga | Miedź Legnica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli