Hit Miedź – Wigry jednak w telewizji! Tylko ta przyczyna…

Autor wpisu: 15 marca 2018 10:57

Miedź Legnica – Wigry Suwałki, hitowo zapowiadający się mecz nadchodzącego weekendu w Nice 1. Lidze, jednak znajdzie się w telewizji! Polsat Sport pokaże mecz w piątek o godzinie 20.45 (na kanale Polsat Sport Extra). Zamiast spotkania Chojniczanka – Katowice.

Gdy kilka dni temu pisaliśmy o świetnej passie Wigier Suwałki i zapowiadającej się hitowo piątkowej konfrontacji z Miedzią Legnica, wielu z was zwracało uwagę, że niestety tego meczu nie zobaczymy w telewizji.
Otóż jednak zobaczymy! Mecz w Legnicy rozpocznie się w piątek o godzinie 20.45 (pierwotnie miała to być 19.00, ale godzinę rozpoczęcia zmieniono właśnie z uwagi na telewizję) i będzie pokazany w Polsacie Sport Extra. Oczywiście „live”, a komentować będą Bożydar Iwanow i – w roli eksperta – Waldemar Prusik, jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy przełomu lat 80. i 90., dziś współpracujący właśnie z Polsatem i wnikliwie obserwujący zwłaszcza futbolowe zdarzenia na Dolnym Śląsku.

To wiadomość oczywiście dobra dla fanów i Miedzi Legnica, i Wigier Suwałki. Oba zespoły zdobyły w 2018 roku komplet punktów, Miedź po zwycięstwie w Sosnowcu jest liderem Nice 1. Ligi. Co ciekawe, Wigry… też są liderem. Liderem cząstkowej tabeli za ostatnich 10 kolejek (i to mimo że nie został rozegrany mecz ze Stomilem Olsztyn!). Dla przebiegu rywalizacji to oczywiście nie ma znaczenia, ale satysfakcja niewątpliwa.

– Widać, że Wigry są w dobrej formie, ale Miedź też! – zauważa przed meczem trener Dominik Nowak, jednocześnie odgrażając się: – Koncentrujemy się na tym, żeby strzelić bramki, wygrać mecz i przerwać tę ich serię!
Trener Miedzi podkreśla także fakt, że Miedź na szczęście może grać, mimo kłopotów z pogodą: – Cieszy mnie, że zagramy mecz w terminie, mimo że inne drużyny kolejny raz przekładają swoje spotkania. Wielki ukłon dla wszystkich, którzy pracują na to, byśmy mogli grać w Legnicy na tak świetnie przygotowanej murawie.

Ale jest to też wiadomość zła. Dla fanów Katowic i, zwłaszcza, Chojniczanki. Niestety, bowiem o zmianie transmitowanego meczu nie zdecydowały względy piłkarskie, a… pogoda i stan boiska w Chojnicach. Polsat Sport decyzję o zmianie transmisji podejmował, gdy mecz Chojniczanki z Katowicami był „zagrożony”, teraz już jednak wiemy, że ostatecznie – po wizycie delegata PZPN – się nie odbędzie.
„Powodem przełożenia spotkania są niekorzystne warunki atmosferyczne, które występują od początku tygodnia i prognozy na najbliższe dni” – czytamy w komunikacie klubu, co spotkało się z dużym zaniepokojeniem ze strony fanów Chojniczanki. To przecież już drugi mecz, który zostaje w Chojnicach odwołany (przełożony), bo nie było też wielce atrakcyjnego meczu na rozpoczęcie rozgrywek z Rakowem. Fajnie, że stadion w Chojnicach się unowocześnia (rozbudowywany jest dach), ale niefajnie, że podstawowe miejsce pracy piłkarzy – czyli murawa – wciąż nie nadaje się do gry. Skutkiem tego Chojniczankę w kwietniu czeka gra co trzy dni, gdy przyjdzie nadrabiać zaległości.

Jest też wiadomość zła dla fanów Rakowa i Odry Opole. Niestety, także z powodu bardzo złych prognoz (mróz, śnieg na południu Polski), i ten mecz stanął pod znakiem zapytania i z tego powodu Polsat Sport zrezygnował z transmisji spotkania. Zamiast niego w sobotę na antenie Polsatu Sport będzie można zobaczyć Tychy – Stomil Olsztyn (komentują Tomasz Włodarczyk i Andrzej Iwan).
Cóż, i Tychy, i Miedź mają po prostu bardzo dobre, nowoczesne obiekty, odporne na pogodowe kaprysy – i, jak widać, na tym zyskują tam, gdzie inni tracą.

  • Lukasz Miklusz

    Miedź już jest gotowa na Ekstraklasę pod każdym względem

    • zgubek

      Życzę Miedzi wejścia do Ekstraklasy, ale już kilka razy drużyna ta niestety nie wytrzymywała presji i przegrywała rywalizację. No może w tym roku będzie wreszcie awans.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli