Wiele hałasu o nic, czyli Boruc i Fonfara już nie kupują Zagłębia

Autor wpisu: 30 stycznia 2018 13:12

Jeśli temat był, to już go nie ma. – Zmieniliśmy plany. Nie będziemy inwestować w zakup tego klubu – przyznaje w rozmowie z „Super Expressem” bokser Andrzej Fonfara, zapytany o ewentualny zakup Zagłębia Sosnowiec przez niego i Artura Boruca.

Swego czasu jakaś dziwna gra rozpoczęła się wokół sosnowieckiego pierwszoligowca i tak naprawdę trudno powiedzieć, do jakiego etapu te plany dobrnęły. Tak czy inaczej skończyło się tym, że przez moment zrobiło się wiele hałasu o nic.
Zresztą dzień po tym, jak media obiegła informacja o tym, że Fonfara z Borucem chcą kupić Zagłębia, rozmawialiśmy z prezydentem Sosnowca Arkadiuszem Chęcińskim na ten temat. Zaprzeczył, by toczyły się jakiekolwiek rozmowy z nimi na ten temat. – Żadnej oferty od tych panów miasto Sosnowiec nie posiada. Toczą się rozmowy z różnymi potencjalnymi inwestorami na temat Zagłębia, ale nie ma wśród nich ani pana Boruca, ani pana Fonfary. Z tym drugim chyba nawet nigdy w życiu nie zamieniłem słowa, z panem Borucem kilka razy rozmawiałem, ale żadna z tych rozmów nie dotyczyła możliwości zakupu przez niego Zagłębia. Tak więc być może ci panowie w jakiś tam potencjalny sposób są zainteresowani naszym klubem, tego wykluczyć przecież nie można, natomiast oficjalnie żadnego tematu nie ma. Oficjalnie to rozmawiamy z kimś zupełnie innym – mówił nam Chęciński.

Tak czy inaczej, cała sprawa skończyła się na planach i Zagłębie nie trafi w ręce byłego bramkarza reprezentacji Polski i jego kolegi boksera. – Doszliśmy do wniosku, że nie da się prowadzić biznesu w Polsce, mieszkając za granicą. Ja w USA, a Artur w Anglii. Uznaliśmy, że jeśli już to robić, to porządnie, a nie na pół gwizdka. Mamy z Arturem inne plany – wyjaśnia dziś Fonfara.

Nie zmienia to faktu, że w Sosnowcu chętnie „podzieliliby się” z kimś pierwszoligowym klubem. Zagłębie – jak chyba każdy, albo prawie każdy miejski klub – bardzo chętnie zdobyłby inwestorów z zewnątrz. Zresztą nie ukrywał tego i Chęciński, mówiąc, że jeśli tylko znajdzie się potencjalny kupiec gotowy wyłożyć odpowiednią sumę, to ani on, ani nikt w Sosnowcu nie będzie robił przeszkód.
Żartobliwie powiem, że przecież wszystko jest na sprzedaż. Również Zagłębie. A poważniej, rzeczywiście szukamy współinwestora. Miasto nie chce się w całości pozbywać klubu, bo przecież Zagłębie to marka i dla Sosnowca coś niezwykle cennego i istotnego. Ale działalnością czysto sportową nie powinien zajmować się samorząd tylko podmiot zewnętrzny. Tak powinno być i do tego dążymy. Nie chcę, by zabrzmiało to tak, że nie chcemy się Zagłębiem w ogóle zajmować. Chcemy zachować część udziałów i to jeden z naszych warunków, jakie stawiamy zainteresowanym podmiotom – przyznał w rozmowie z nami prezydent miasta.

Inne artykuły o: I Liga | Zagłębie Sosnowiec

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli