Fantasy Pierwsza Liga: Póki co Katowice, Podbeskidzie i Górnik wymiatają!

Autor wpisu: 24 lipca 2016 20:07

Nasza Fantasy Pierwsza Liga nabiera rumieńców. Rozpoczęcie rozgrywek pierwszej ligi już w piątek, więc nic dziwnego, że w naszej grze sezon transferowy w pełni! Jak na razie rekordy popularności biją piłkarze GKS Katowice. I w ogóle zespołów z Górnego Śląska. Reszta Polski – pobudka!

To już ostatnie dni przygotowań pierwszoligowców do sezonu i to już ostatnie dni gorącego ustalania składów w Fantasy Pierwsza Liga. Pewnie, potem i tak będzie można oczywiście ich zmieniać (więcej o całej zabawie i zawiłości regulaminu TUTAJ), ale przecież tu liczy się każda kolejka. A to znaczy, że każdemu, kto chce się liczyć w grze od początku i rywalizować o główną wygraną – 2 tysiące złotych (pełna pula nagród – 11 tysięcy! TUTAJ), piłkarze muszą zacząć punktować od pierwszego meczu!

JEŚLI CHCESZ WEJŚĆ DO GRY – KLIKNIJ TEN LINK

Czyli – jak w prawdziwym futbolu: przede wszystkim liczy się skonstruowanie piekielnie silnej i mocno punktującej kadry.
I tu na razie mała niespodzianka. Rekordy popularności w Fantasy Pierwsza Liga bije póki co napastnik GKS Katowice – Grzegorz Goncerz! Jest liderem listy najbardziej rozchwytywanych piłkarzy, czyli mówiąc inaczej – najwięcej uczestników naszej zabawy chce mieć go w swojej jedenastce. 28-letni Goncerz, wychowanek Nowej Huty, w Katowicach gra od 2009 (z krótką przerwą), a przez ostatnie dwa sezony faktycznie spełniał obowiązki napastnika zgodnie z oczekiwaniami. Sezon 2014/15 skończył z 21 golami w 32 meczach, sezon ostatni – w 33 meczach (licząc wszystkie rozgrywki) zdobył 13 bramek. Gorzej, ale przecież wciąż przyzwoicie. Każdy trener chciałby mieć w swoim zespole napastnika, który gwarantuje mu kilkanaście goli w sezonie.

Goncerz w kategorii „najpopularniejszych” w Fantasy Pierwsza Liga póki co wyprzedza spadkowiczów z ekstraklasy: filary Podbeskidzia Bielsko-Biała – Roberta Demjana, Mariusza Magierę i Damiana Chmiela oraz Górnika Zabrze – Adama Dancha i Romana Gergela. Zresztą na marginesie – Magiera swojej „marki” dorobił się właśnie w Zabrzu, bo przecież dopiero tego lata trafił z Górnika do Podbeskidzia.

Za tą czołówką mamy Michała Fidziukiewicza z Zagłębia, Macieja Korzyma z Sandecji i jeszcze dwóch piłkarzy GKS Katowice: Sebastiana Nowaka – tak, tego samego, który nieprawdopodobnym golem (TUTAJ) ratował ekstraklasę dla Termaliki, i Tomasza Foszmańczyka.
Czyżby tylko kibice drużyn z regionu Górnego Śląska mieli zaufanie do swoich piłkarzy?

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli